سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

پیش‎بینی برداشت 51 هزار تن شلتوک از شالیزارهای میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‎بینی برداشت 51 هزار تن شلتوک از شالیزارهای میاندورود

شبر موسوی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود با اشاره به آغاز برداشت شلتوک در شهرستان میاندورود اظهار داشت: در سال جاری بیش از هشت هزار هکتار زمین کشاورزی زیر کشت محصول برنج رفته است.

وی با بیان اینکه در پنج هزار هکتار از شالیزارهای میاندورود ارقام پرمحصول کشت شده و بقیه مزارع زیر کشت ارقام محلی رفته است، افزود: پیش‎بینی می‎شود در سال جاری 51 هزار تن شلتوک در میاندورود تولید شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود از اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز از سوی مدیریت جهاد کشاورزی و سپاه ناحیه میاندورود در سطح شهرستان خبر داد و گفت: 30 کارشناس و مهندس کشاورزی برای بالا بردن دانش فنی کشاورزان در روستاها حضور پیدا کرده‌اند.

این مسئول اظهار داشت: در راستای آموزش بهره‎برداران بخش کشاورزی دو دوره کارگاه آموزشی با حضور 75 نفر از برنج‎کاران شهرستان در روستاهای برگه و طبقده بخش گهرباران برگزار شد.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را مدیریت درست اراضی شالیزاری برشمرد.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی توصیه‌های علمی لازم برای افزایش تولید و کاهش هزینه به بهره‌برداران بخش کشاورزی ارائه شد.

موسوی آموزش چگونگی آبیاری زمین، استفاده از مواد بیولوژیک و نحوه تقسیط کودهای شیمیایی را از دیگر مواردی عنوان کرد که در این کارگاه آموزش داده شده است.

این مسئول بر اهمیت آموزش کشاورزان و ضرورت آشنایی بهره‎برداران با علم نوین کشاورزی تاکید کرد.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود در پایان گفت: آموزش بهره‌برداران بخش کشاورزی و تولیدکنندگان برای تولید محصولات سالم و افزایش عملکرد محصولات نقشی تاثیرگذار خواهد داشت.