سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

پیش‌بینی خرید 30 هزار تن کلزا توسط شرکت غله منطقه 2 - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی خرید 30 هزار تن کلزا توسط شرکت غله منطقه 2

مدیر‌عامل جدید شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور گفت: سه استان زیرپوشش این شرکت 15 هزار هکتار سطح زیرکشت کلزا دارند که امسال پیش‌بینی می‌شود، 30 هزار تن کلزا در این مناطق تولید و خریداری شود.

پیش‌بینی خرید 30 هزار تن کلزا توسط شرکت غله منطقه 2

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ابوالحسن سلامی در آیین معارفه‎اش که در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: در نظام، مسؤولیت یک طمع نیست بلکه امانت و آزمونی برای خدمتگزاری به مردم است.

وی با بیان اینکه نان 42 درصد کالری و 40 درصد ارزش روزانه انسان را تأمین می‌کند، افزود: با توجه به ارزش غذایی فراوان نان اما رسانه ملی برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی مصرف صحیح آن هیچ تلاشی ندارد.

مدیر‌عامل جدید شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور ادامه داد: رسانه ملی برای پفک که ضرر و زیان فراوانی دارد تبلیغات زیادی می‌کند، اما برای برای اهمیت نان به نحو احسن اطلاع‌رسانی نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ نادرستی در جامعه بر مصرف نان سفید جا افتاده است، گفت: با وجود اینکه مصرف نان سفید مضر است اما بیشترین مصرف را در جامعه دارد.

سلامی خاطرنشان کرد: شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 کشور مسؤول خرید گندم، برنج، شکر و روغن است که در سال جدید خرید تضمینی کلزا در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: سه استان زیرپوشش شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور 15 هزار هکتار سطح زیرکشت کلزا دارد که امسال پیش‌بینی می‌شود، 30 هزار تن کلزا در این مناطق تولید و خریداری شود.