سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

پیش‌بینی جمع‌آوری بیش از 720 میلیون تومان زکات در فریدونکنار - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی جمع‌آوری بیش از 720 میلیون تومان زکات در فریدونکنار

مسؤول ستاد زکات فریدونکنار گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش تولید گندم میزان پرداخت زکات در شهرستان به بیش از 720 میلیون تومان برسد.

پیش‌بینی جمع‌آوری بیش از 720 میلیون تومان زکات در فریدونکنار

حجت‌الاسلام شعبان غلام‌حسین‌پور امروز در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: در سال گذشته 720 میلیون تومان زکات از مودیان فریدونکنار جمع‌آوری شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال رویکرد زکات حمایتی شده است پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش تولید گندم میزان پرداخت زکات به بیش از 720 میلیون تومان برسد.

مسؤول ستاد زکات فریدونکنار بیان کرد: 45 نفر برای جمع‌آوری زکات فعالیت دارند که در قالب امدادیاران خدمت‌رسانی می‌کنند.

این مسؤول با بیان اینکه 2 هزار و 300 نفر زیر پوشش کمیته امداد هستند، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ها در سال 95 رویکرد امداد اینگونه شد تا زکات اخذشده در بخش حمایتی، معیشتی، درمان و احداث مسکن نیازمندان و ساخت مسجد و خانه عالم در همان محل جمع‌آوری هزینه می‌شود.

غلام‌حسین‌پور به نقش مبلغان در ترویج و جمع‌آوری زکات اشاره و خاطرنشان کرد: مبلغان کمتر به ترویج و تبلیغ زکات می‌پردازند چون پرداخت زکات در سطح منطقه مستحبی است و به‌طور جدی پیگیری نمی‎شود، در صورتی که با این کار می‌توان نیازمندان بسیاری را تحت پوشش و حمایت قرار داد.

وی با بیان اینکه بارش رحمت و نزولات آسمانی امسال نوید محصولی پُربار را می‌دهد، اضافه کرد: زکات به معنای پاکی و تزکیه است و انسان مؤمن از سهم مال خود قسمتی را خارج می‌کند و به فقرا می‌دهد که انشاالله امسال شاهد جمع‌آوری زکات بیشتری هستیم تا بتوانیم فقرای بیشتری را زیر پوشش قرار دهیم.