جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

پیش‌بینی تولید 100 هزار تن نارنگی پیش‌رس در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی تولید 100 هزار تن نارنگی پیش‌رس در مازندران

محمدتقی شکوهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری گفت: در حال حاضر برداشت نارنگی پیش‌رس در پنج درصد از باغات استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی ما از تولید نارنگی پیش‌رس در مازندران 100 هزار تن است، اظهار کرد: قیمت این محصول یک‌هزار و 700 تا 2 هزار و 500 تومان است.

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی مازندران ادامه داد: پیش‌بینی ما از تولید نارنگی معمولی 500 هزار تومان است که قیمت آن 900 تا یک‌هزار و 100 تومان است.

شکوهی درباره وضعیت تولید پرتقال در مازندران گفت: سرما و برف سال گذشته تاثیرات منفی بر تولید پرتقال داشته که کاهش تولید این محصول امسال دور از انتظار نیست.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه نارنگی نسبت به سرما مقاوم‌تر است سرما و برف نه تنها بر آن آسیبی وارد نکرده بلکه احتمال افزایش تولید نیز داریم.

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی مازندران با تاکید بر اینکه باغداران در فروش محصول عجله نکنند، گفت: امسال شرایط بسیار متفاوت و باغداران باید به این موضوع توجه داشته ‌باشند.

شکوهی تصریح کرد: همچنین در راستای جبران خسارت به باغداران بر اثر برف و سرمای سال گذشته با بخشنامه دولت و هماهنگی بانک‌ها تسهیلاتی برای جایگزینی نهال درختان و استمهال در بدهی تسهیلات به مدت سه سال برای باغداران در نظر گرفته شده ‌است.