جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

پیش‌بینی برداشت 105 هزار تن ماهی فصل صید در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی برداشت 105 هزار تن ماهی فصل صید در مازندران

مدیرکل شیلات مازندران از پیش‌بینی برداشت 105 هزار تن انواع ماهی شامل پرورشی و دریایی در فصل صید در دریای مازندران و مناطق شیلاتی خبر داد.

پیش‌بینی برداشت 105 هزار تن ماهی فصل صید در مازندران

حسینعلی رستمی مدیرکل شیلات مازندران در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در محمودآباد با اشاره به سیاست‌های این اداره‌کل درباره تولید ماهیان خاویاری و پرورشی بیان داشت: سال گذشته 600 تن ماهی به روش پرورش در قفس در دریای مازندران برداشت شد که امسال پیش‌بینی می‌شود این مقدار به 3 هزار و 500 تن افزایش یابد.

مدیرکل شیلات مازندران افزود: امسال از 17 مهرماه فصل صید و صیادی در استان آغاز می‌شود و براساس پیش‌بینی‌ها بیش از 105 هزار تن انواع ماهی شامل پرورشی و دریایی برداشت شود و این در حالی است که در سال گذشته 95 هزار تن ماهی از دریا برداشت می‌شود و امسال امیدواریم در این بخش 20 درصدی صید را داشته باشیم.

رستمی تصریح کرد: در سال جاری 78 میلیون قطعه بچه ماهی شامل کپور و سفید به روش طبیعی و مصنوعی تکثیر و در دریا رهاسازی شده است.

مدیرکل شیلات مازندران اظهار کرد: با توجه به سیاست‌های دولت در سال اقتصاد مقاومتی مبنی بر افزایش توان برداشت از دریا در حوزه صید و صیادی امسال 70 قفس پرورش ماهی در پنج شهر نوشهر، تنکابن، جویبار، بابلسر و کلارآباد با ظرفیت تولید 3 هزار و 500 تن ماهی قزل‌آلا فعال است.

مدیرکل شیلات مازندران در پایان گفت: در طول 220 کیلومتر نوار ساحلی استان 54 شرکت تعاونی پره ماهیگیری با ظرفیت اشتغال 4 هزار و 400 نفر مشغول به فعالیت هستند.