جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

پیش‌بینی بارندگی شدید در مناطق بالادست آمل/احتمال ریزش سنگ در محور هراز - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی بارندگی شدید در مناطق بالادست آمل/احتمال ریزش سنگ در محور هراز

معاون برنامه‌ریزی فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه بارندگی آینده پیش‌بینی شده در بالادست اتفاق بیافتد، گفت: رانندگان محور هراز با دلیل احتمال سقوط سنگ، سنگ‌ریزه و درختان جنگلی احتیاط کنند.

پیش‌بینی بارندگی شدید در مناطق بالادست آمل/احتمال ریزش سنگ در محور هراز

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، سید جعفر رسولی سه‌شنبه‌شب در نشست اضطراری مدیریت بحران این شهرستان در پی اخطاریه اخیر سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دمای هوا و پیش‌بینی بارندگی سیل‌آسا، اظهار کرد: مسافران، همشهریان و گردشگرانی که فردا و پس فردا قصد گذراندن اوقات فراغت کنار رودخانه‌ها را دارند به شدت پرهیز کنند.

وی افزود: با توجه به اخطاریه سازمان هواشناسی بارش شدید باران و کاهش دما در روزهای آینده پیش‌بینی شده است.

معاون برنامه‌ریز فرمانداری ویژه آمل تصریح کرد: برخی از مزارع بالادست این شهرستان درو نشدند که کشاورزان باید با مدیریت زمان مانع از بروز خسارت‌های جدی به شالی شوند.

این مسؤول یادآور شد: ادارات خدمات‌رسان همانند برق، آب، گاز و مخابرات حین بروز بحران، قبل و بعد آن تمهیدات لازم را بیاندیشند و تصمیمات اساسی در برنامه داشته باشند.

رسولی با تأکید بر اینکه آن دسته از دستگاه‌ها و نهادهایی که گزارش آسیب از حوادث اخیر را گزارش نکردند هر چه زودتر گزارشات لازم را ارائه دهند، بیان کرد: بارندگی آینده که از سوی سازمان هواشناسی پیش‌بینی شده در بالا دست ممکن است با سقوط سنگ، سنگ‌ریزه و درختان جنگلی همراه باشد به همین دلیل افرادی که در محور مواصلاتی هراز و مسیرهای برون‌شهری تردد دارند حتما احتیاط را سرلوحه کار قرار دهند.

وی با اشاره به ضرورت همکاری بین دستگاهی در مواقع بحرانی، اظهار کرد: در حادثه روز جمعه بیشترین مشکل در قطعی برق مشاهده شد هر چند در بسیاری از موارد آب‌گرفتگی منازل، تخریب سقوط و سربندی اماکن مسکونی و عمومی را شاهد بودیم.

معاون برنامه‌ریزی فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه به دستور وزیر نیرو حدود 100 نفر از کارشناسان برق از تهران و دیگر مناطق راهی شهرستان آمل شدند، گفت: باید برای ایجاد امکانات و اسکان کارشناسانی که از استان‌های دیگر به مازندران سفر می‌کنند تصمیمات لازم اتخاذ شود.