جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

پیش‌بینی بارش‌های پراکنده در غرب مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی بارش‌های پراکنده در غرب مازندران

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز و فردا در ارتفاعات غرب استان شاهد بارش‌های پراکنده هستیم.

پیش‌بینی بارش‌های پراکنده در غرب مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری، اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی روز جمعه ششم فروردین ماه امسال شاهد افزایش دما در سطح مازندران بودیم به‌طوری‌ که دمای هوای ساری به 29 درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید و همچنین دمای حداقلی در استان افزایش پیدا کرد.

وی بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز و فردا یک‌شنبه هشتم فروردین ماه با عبور کم و بیش موج تراز میانی جو آسمان مازندران به صورت نیمه ابری تا ابری پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات غرب استان شاهد بارش‌های پراکنده هستیم که مقدار بارش‌ها زیاد نیست.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: برای روزهای دوشنبه 9 تا چهارشنبه 11 فروردین ماه با نزدیک شدن سامانه بارشی به کشور و منطقه شرایط برای بارندگی بیشتر می‌شود.

اسدی با بیان اینکه در این مدت آسمان مازندران به‌صورت نیمه ابری تا ابری پیش‌بینی می‌شود، افزود: در برخی ساعات شاهد بارش‌هایی به‌ویژه در ارتفاعات استان هستیم.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های امروز هواشناسی روزهای پایانی هفته جاری با تقویت جریانات شمالی شرایط برای بارندگی بیشتر شده و علاوه بر کاهش دما بارندگی گسترش پیدا می‌کند.

اسدی در پایان گفت: وضعیت دریای مازندران به صورت موج کوتاه در برخی ساعات با افزایش موج همراه است.