جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

پیش‌بینی اعتبار 7400 میلیون ریالی برای پروژه‌های شهرک صنعتی جویبار - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی اعتبار 7400 میلیون ریالی برای پروژه‌های شهرک صنعتی جویبار

به گزارش امروز خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، مصطفی موسوی در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی گفت: در سال جاری هفت هزار و 400 میلیون ریال اعتبار برای پروژه‌های عمرانی شهرک صنعتی جویبار پیش‌بینی شده است.

وی اظهارداشت: مازندران یک تفاوت اساسی با سایر استان‌ها دارد و آن اینکه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در تعداد بسیار، در سطح استان پخش شده و دارای کمترین مساحت متوسط کشوری بوده و هزینه نگهداری آنها نیز بسیار بالا است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران بیان داشت: فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در دستور کار قرار دارد و زمین‌های مزیت‌دار در شهرک‌ها که برای تولید واگذار شده ولی تاکنون به هر دلیلی به بهره‌برداری نرسیده فسخ خواهد شد.

موسوی ادامه داد: در دومین جلسه داوری که با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در شرکت برگزار شد 65 هزار متر مربع از زمین‌های صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فسخ شد و طی مراحل قانونی بستر برای ورود سرمایه‌گذارانی که اهلیت در عرصه صنعت و تولید دارند، فراهم شده است.

موسوی تأکید کرد: در حال حاضر با دو هزار و 400 واحد صنعتی در سطح استان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قرارداد انعقاد کردیم که یک هزار و 400 واحد تولیدی به بهره‌برداری رسیدند و بخشی از واحدها نیز در مرحله ساخت‌وساز قرار دارند.

وی تصریح کرد: برای انجام پروژه‌های عمرانی در شهرک صنعتی جویبار هفت هزار و 400 میلیون ریال پیش‌بینی شده است که با اجرای این پروژه‌ها شاهد پیشرفت این شهرک صنعتی و رونق اقتصادی واحدهای تولیدی خواهیم بود.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران افزود: در حال حاضر 11 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در حال فعالیت هستند و چهار تصفیه‌خانه درحال ساخت‌وساز قرار دارند و دو تصفیه‌خانه در دست طراحی و دو تصفیه‌خانه نیز در نوبت اخذ پیمانکار و تأمین بودجه است.

وی بیان داشت: با ساخت تمام این تصفیه‌خانهها تعداد آنها به 19 تصفیه‌خانه فاضلاب خواهد رسید که با بهره‌برداری از این تعداد 70 درصد واحدهای تولیدی تحت پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب قرار خواهند گرفت.