سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

پیش‌بینی اعتبار 5 میلیارد تومانی برای هوشمندسازی مدارس مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیش‌بینی اعتبار 5 میلیارد تومانی برای هوشمندسازی مدارس مازندران

پیش‌بینی اعتبار 5 میلیارد تومانی برای هوشمندسازی مدارس مازندران


مدیرکل‌ آموزش و پرورش مازندران از پیش‌بینی اختصاص اعتبار 5 میلیارد تومانی برای هوشمندسازی مدارس استان خبر داد.

پیش‌بینی اعتبار 5 میلیارد تومانی برای هوشمندسازی مدارس مازندران

سید علی قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل در مورد هوشمندسازی مدارس مازندران برای سال تحصیلی آینده اظهار کرد: در سال گذشته با همکاری استانداری مازندران مبلغ 2 میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس استان اختصاص یافت.

وی افزود: این میزان اعتبار که یک میلیارد تومان آن از منابع دولتی و یک میلیارد همت خیران بود برای ساماندهی کلاس‌های هوشمند به‌کار گرفته شد.

قاسمی با تاکید بر اینکه می‌خواهیم امسال میزان اعتبارات هوشمندسازی مدارس را به 5 میلیارد تومان برسانیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه باید میزان منابع دولتی را به عنوان کمک‌کار آموزش و پرورش در نظر بگیریم ولی به همان میزان منابع دولتی باید از کمک خیران هم بهره‌مند شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: در یک سال یک‌ میلیاد ریال از منابع استانی و حدود 716 میلیون تومان از منابع ملی برای هوشمندسازی مدارس ابتدایی استفاده شد.

این مسئول ادامه داد: در مجموع در سال گذشته 2 میلیارد و 700 میلیون تومان برای هوشمندسازی واحدهای آموزشی استان هزینه شد ولی امسال می‌خواهیم امسال این مبلغ با مشارکت دولت و خیران به 5 میلیارد تومان برسانیم.

قاسمی با اشاره به اینکه میزان منابع اختصاص یافته به این مهم قابل پیش‌بینی نیست، بیان کرد: با تحقق آن می‌توانیم رشد مطلوبی را در مازندران شاهد باشیم.

وی با اعلام اینکه در هوشمندسازی مدارس به‌طور متوسط حدود 50 میلیون ریال برای هر کلاس هزینه می‌شود، تصریح کرد: با اختصاص اعتبارات لازم حدود یک‌هزار کلاس درس مازندران هوشمندسازی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در پایان گفت: سال گذشته 413 کلاس درس با میزان اعتبار 2 میلیارد تومان هوشمندسازی شد که نیمی از آن حاصل یاری خیران بود.