رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

پیش‌بینی‌ هوای بارانی و برفی اواخر هفته در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش‌بینی‌ هوای بارانی و برفی اواخر هفته در مازندران

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه روز پنج‌شنبه نیز آسمان مازندران ابری در برخی ساعات بارانی پیش‌بینی می‌شود، گفت: همچنین دمای هوا نیز کاهش نسبی خواهد یافت و بارش در ارتفاعات به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

پیش‌بینی‌ هوای بارانی و برفی اواخر هفته در مازندران

احمد اسدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: روز سه‌شنبه اول دی ماه جو پایداری در سطح مازندران داشتیم که پیامد افزایش نسبی دما در حداکثر دمای شهرهای استان بود که گرم‌ترین دما مربوط به دشت‌ناز با 18 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و سردترین دما مربوط به بلده با 12 درجه زیر صفر بوده است.

وی بیان کرد: دمای هوای شهرستان ساری نیز روز سه‌شنبه نیز بین حداقل دو و حداکثر 17 درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بوده است.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، آسمان مازندران روز چهارشنبه دوم دی ماه امسال جوی پایداری دارد، گفت: جریانات نسبی جنوبی را در مازندران داریم که انتظار داریم افزایش نسبی دما را به ویژه در مناطق کوهستانی داشته باشیم.

اسدی با اشاره به اینکه از شب چهارشنبه به تدریج با نفوذ جریانات شمالی شرایط برای ابرناکی مهیا می‌شود، اضافه کرد: اواخر شب انتظار داریم از سمت غرب مازندران شاهد وزش باد، رگبار و رعد و برق پراکنده در سطح استان باشیم.

وی با بیان اینکه روز پنج‌شنبه نیز آسمان مازندران ابری در برخی ساعات بارانی پیش‌بینی می‌شود، گفت: همچنین دمای هوا نیز کاهش نسبی خواهد یافت و بارش در ارتفاعات به برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: روز جمعه هر چند از ناپایداری هوای استان کاسته می‌شود اما بارش‌های پراکنده‌ای را در برخی نقاط استان شاهد هستیم.

اسدی در پایان درباره وضعیت دریای مازندران، گفت: وضعیت دریا روز چهارشنبه به صورت موج کوتاه و از اواخر شب افزایش موج و روز پنج‌شنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.