جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پیشگیری از غرق شدن افراد در دریای خزر دغدغه جدی مسوولان است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیشگیری از غرق شدن افراد در دریای خزر دغدغه جدی مسوولان است

پیشگیری از غرق شدن افراد در دریای خزر دغدغه جدی مسوولان است


فرماندار رامسر ، پیشگیری ازغرق شدن شهروندان ، مسافران و گردشگران دردریای خزر از محدوده ساحلی رامسر را جزو دغدغه جدی مسوولان نهادهای ذیربط دانست.

پیشگیری از غرق شدن افراد در دریای خزر دغدغه جدی مسوولان است

به گزارش خبرنگار ایرنا حسین سروری روز شنبه درحاشیه بازدید از طرح های سالمسازی دریا دراین شهر ، گفت : نماینده عالی دولت در استان امروز نگاه ویژه ای به طرح های سالمسازی دریا دراین استان دارد بنابراین هرگونه کم توجهی و قصور در ارایه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران در این طرح ها پذیرفتنی نیست.

وی ، تاکید کرد که باید باید با به کارگیری تمامی امکانات ، تجهیزات و فراهم کردن زیرساخت ها به نحوی برنامه ریزی شود تا امسال درفصول شنا شاهد وقوع اتفاقات ناگواری از جمله غرق شدن افراد در دریا نباشیم .

وی گفت که دراین زمینه نشست های مختلف در فرمانداری در این موضوع مطرح و ازمسوولان نهادهای ذیربط بویژه شهرداران ، اداره ورزش و جوانان خواسته شده تا دراین حوزه دغدغه جدی داشته باشند.

وی افزود : شهرداران باید با همکاری بخش های خصوصی زیرساخت های را در طرح های سالمسازی دریا با هدف ارایه خدمات بهتر به مسافران را فراهم کنند.

فرمانداررامسربدون اعلام شناسایی نقاط کور و ممنوعه شنا دراین شهرستان ، گفت که با حضورپیوسته و نظارت دقیق ناجیان غریق در طرح های سالمسازی دریا و مناطق ممنوعه شنا خوشبختانه از زمان آغاز فصل شنا تاکنون شاهد غرق شدگی افراد دردریا دراین منطقه نبوده ایم.

سروری همچنین با اشاره به این که طرح های سالمسازی دریا باید دارای پیوست فرهنگی باشد ، افزود : باتوجه به موقعیت منطقه و استقبال چشمگیر مسافران با سلایق و فرهنگ های مختلف باید نسبت به اجرا و تدوین برنامه های فرهنگی در این طرح ها از سوی مسوولان ذیربط اقدام شود.

رامسر با برخورداری از چهارطرح سالمسازی دریا و فعالیت 30 ناجی غریق در مناطق ممنوعه شنا جزو شهرستان های غربی مازندران به شمارمی آید.

فصل شنا هرسال از ماه خرداد آغاز می شود و تا پایان ماه شهریور ادامه دارد.

آمارهای منابع رسمی نشان از آن دارد که حدود 90 درصد مسافران و گردشگران برای استفاده از دریای خزر مازندران را به عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب می کنند.