سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیشه کا - نمایش محتوای صدا

 

 

پیشه کا

نویسنده : علی صادقی 

گو.ینده : فاطمه محمدی نژاد گنجی 

هماهنگی : محمد حسین یخ کشی 

صدابردار : شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد ، خانم رقیه محسن تبار 

 

 

پیشه کا عنوان مسابقه ایست به تهیه کنندگی مهدی اوشیب نتاج، این مسابقه هفته ای یک برنامه با مدت زمان 30 دقیقه از صدای شبکه مازندران پخش می شود .

مسابقه پیشه کا به این صورت اجرا می شود :برای هر برنامه یک شغل انتخاب می کنیم و سعی می کنیم افراد نمونه ی آن شغل را پیدا کرده به برنامه دعوت نماییم . در انتخاب مشاغل می توانیم نیم نگاهی هم به مناسبت های تقویمی داشته باشیم .
 از آنجا که تشخیص گروههای شرکت کننده برای شنوندگان کمی سخت به نظر می رسد ، یکی از گروهها از بانوان و گروه دیگر از آقایان انتخاب می شود . پس از سلام و مقدمه و معرفی شرکت کنندگان ، مسابقه آغاز می شود و در آغاز به هر گروه دو دقیقه زمان داده می شود تا به هر تعداد سوال که می توانند پاسخ دهند . یک دقیقه از این زمان به سوالاتی درباره ی فرهنگ ، زبان و آداب و رسوم مازندران اختصاص دارد و یک دقیقه هم به سوالات اطلاعات عمومی . در ادامه دوباره به هر گروه دو دقیقه زمان داده می شود تا به سوالات تخصصی شغل خود پاسخ دهند . بدیهی است سرعت عمل در پاسخ گویی می تواند منجر به کسب امتیازات بیشتر شود .
در بخش سوم یک کارشناس تخصصی از همان شغل به برنامه اضافه می شود و از هر گروه یک سوال تخصصی به صورت تشریحی می پرسد و براساس توضیح داده شده امتیاز را تعیین می نماید . در بخش پایانی مسابقه گروههای شرکت کننده باید یکی از خاطرات و رویدادهای مربوط به شغل خودشان را به صورت نمایش رادیویی اجرا نمایند  . بدیهی است که در این بخش هم به جنبه ی طنز بودن خاطره و هم به   جنبه ی پیام داشتن نمایش توجه می شود
در پایان برنده معرفی شده و جایزه تقدیم می شود .
در هر برنامه تعدادی از شنوندگان یا همراهان شرکت کنندگان در مسابقه در استودیو حضور دارند و شرکت کنندگان را تشویق می کنند .
 برای حاضران در استودیو و شنوندگان نیز می توان سوالی طراحی کرد که البته به میزان بودجه ، داشتن اسپانسر و انتخاب نوع جایزه بستگی خواهد داشت
به نظر می رسد با اجرای این مسابقه می توان به مسائل کوچک و بزرگ مشاغل مختلف استان اشاره کرد و مشکلات آنها را بررسی نمود .
از اهداف این برنامه نشان دادن و معرفی مشاغل برای جوانان جویای کار هم  است .

آیتمهای برنامه : پرسش و پاسخ توسظ مجری ، پرسش توسظ کارشناس ، اجرای نمایش توسظ شرکت کنندگان 

سال تولید: سال1396


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو