جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

پیشنهاد بسته 30 میلیارد دلاری برای تهاتر کالا با ترکمنستان - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشنهاد بسته 30 میلیارد دلاری برای تهاتر کالا با ترکمنستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از پیشنهاد بسته 30 میلیارد دلاری برای تهاتر کالا با ترکمنستان خبر داد.

پیشنهاد بسته 30 میلیارد دلاری برای تهاتر کالا با ترکمنستان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، محمد محمدپورعمران گفت: در پی نشستی که در وزارت نفت با محمدتقی امان‌پور مشاور وزیر نفت و نماینده ویژه وزیر در صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی برگزار شد، برنامه منظمی از مردادماه پارسال آغاز شده تا همه راهکارها و روش‌های موثری که افزایش مبادلات بین دو کشور ایران و ترکمنستان را امکان‌پذیر می‌کند، شناسایی و عملیاتی شود.

محمدپورعمران با اشاره به توافق انجام شده بین ایران و ترکمنستان در زمینه تهاتر گاز با کالا، اظهار کرد: قرار است بخشی از پول گاز وارداتی ایران از ترکمنستان به صورت کالا به این کشور صادر و پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه ایران سالانه حجم بسیار زیادی از گاز ترکمنستان را خریداری می‌کند، افزود: قرار شده که ایران در قبال بخشی از پول گاز وارداتی از ترکمنستان به این کشور کالا و همچنین خدمات فنی و مهندسی و یا سرمایه‌گذاری مشترک انجام دهد، این فرصت بسیار خوبی را به شرکت‌های مازندرانی ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از پیشنهاد بسته 30 میلیارد دلاری برای تهاتر کالا با ترکمنستان خبر داد و گفت: در حال حاضر انتظار داریم فعالان و تجار صادرکننده خدمات و محصول به کشور ترکمنستان با دریافت تکمیلی از این سازمان زمینه افزایش صادرات را فراهم آوریم.