جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

پیشنهاد افزایش 16 درصدی قیمت خرید تضمینی کلزا به دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشنهاد افزایش 16 درصدی قیمت خرید تضمینی کلزا به دولت

مشاور وزیر جهاد کشاورزی از پیشنهاد افزایش 16 درصدی قیمت خرید تضمینی کلزا به دولت خبر داد.

پیشنهاد افزایش 16 درصدی قیمت خرید تضمینی کلزا به دولت

علیرضا مهاجر در حاشیه جلسه توسعه کشت دانه روغنی کلزا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، درباره سیاست‌های تشویقی و حمایتی وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه کشت دانه‌های روغنی اظهار کرد: برای کشت کلزا ارائه تسهیلات ارزان قیمت، بذر یارانه‌ای و در اختیار گذاشتن ادوات کشاورزی مورد نیاز کشت این محصول به کلزاکاران در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: افزایش قیمت تضمینی خرید دانه‌های روغنی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است، به طوری که به دولت پیشنهاد شده 16 درصد به قیمت خرید تضمینی امسال کلزا اضافه شود.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی افزود: قیمت خرید تضمینی کلزا در سال گذشته 2 هزار و 200 تومان بود که دولت تا حدودی با افزایش 16 درصدی این قیمت موافق است.

مجری طرح دانه‌های روغنی کشور اظهار کرد: قیمت خرید تضمینی با توجه به قیمت بازار جهانی تعیین نمی‌شود، بلکه به هزینه کشاورزان بستگی داشته و به نفع کشاورزان است.

مهاجر درباره مقابله با برخی علف‌های هرز مانند خردل وحشی در مزارع کلزا و عدم اثربخشی سموم کشاورزی، ادامه داد: علف‌های هرز دانه‌های روغنی هم مانند آفت و بیماری با مدیریت مزرعه و کاشت بذور عاری از بیماری و علف هرز قابل کنترل است.

وی گفت: برای علف‌های هرز غیر هم‌خانواده دانه‌های روغنی، علف‌کش وجود دارد که در این زمینه مشکلی نداریم.