جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

پیشنهادهای لازم برای توجه به توسعه مازندران در برنامه ششم ارایه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشنهادهای لازم برای توجه به توسعه مازندران در برنامه ششم ارایه شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'محمدعلی قمی' چهارشنبه شب در نهمین جلسه شورای اداری نوشهر در فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: با توجه به تدوین برنامه ششم توسعه کشور، کارگروه ویژه ای تعیین شده تا با مطالعه دقیق و ارانه پیشنهادهای لازم به نمایندگان و مسوولان در توسعه و پیشرفت منطقه گام موثر بردارند.

وی تصریح کرد: هم اکنون بهترین زمان برای شناخت مسایل منطقه و مشکلات اشتغال است تا با پیشنهاد راهکارهای مناسب بتوان آنها را تصویب و اجرایی کرد.

قمی با اشاره به وضعیت اشتغال در منطقه، افزود: اشتغال دغدغه همه مسوولان است و ادامه روند فعلی باعث بروز پیامدهای اجتماعی درجامعه می شود. با تعامل و مساعدت بیشتر دستگاه ها و بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود، می توانیم شاهد افزایش اشتغالزایی در منطقه باشیم.

وی با بیان شرایط امروز جامعه، اظهار داشت: در جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر باید خدمت به مردم مورد توجه قرار گیرد و روسای ادارات باید از فضای شورای اداری برای ارتقا تعاملات در جهت رفع مشکلات مردم استفاده کنند و از سوی دیگر با تعریف و اجرای صحیح از مدیریت جهادی با بهره گیری از ظرفیت های موجود در حوزه فرهنگ و اقتصاد، حرکت های خوبی صورت گیرد.

فرماندار نوشهر همچنین درباره پروژه های نیمه تمام شهرستان، گفت: باید با جذب اعتبارات لازم و پیگیری پروژه های نیمه تمام به همراه بررسی کارشناسی گام برداشت تا نتیجه خوبی به دست آید.

قمی خاطرنشان کرد: سه مصوبه سفر ریاست جمهوری دولت نهم و دهم همراه با یک مصوبه سفر مقام معظم رهبری جزو پروژه های نیمه تمام است که به دلیل انجام ندادن کار کارشناسی دقیق در ابتدای اجرای پروژه، هنوز به اتمام نرسیده که نیاز به کارشناسی دقیق برای تامین اعتبارات مورد نیاز است.

فرماندار نوشهر با اشاره به حماسه 9دی سال 88 مردم ولایتمدار ایران، گفت: خلق حماسه 9دی در واقع نماد هوشیاری و تجلی بصیرت عمیق ملت ایران در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی بود.

امام جمعه نوشهر نیز دراین جلسه گفت: حرکت 9 دی سال 88 جنبش انقلابی و مردمی بود که همچون مسایل دوران انقلاب بدون تکیه به سلاح در حرکت خودجوش مردمی به ثمر رسید که همه با هم و با بصیرت واقعی گام برداشتند.

حجت الاسلام ' محمود مشایخ ' 9 دی را نشانه تداوم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: مردم ایران با حضور چند میلیونی خود که آگاهانه و به هنگام بود در ظرف سه روز بعد از روز عاشورا به مردم دنیا نشان دادند که بعد از گذشت چند دهه، انقلاب اسلامی از پشتوانه مردمی برخوردار است.

وی اظهار داشت: مسوولان به عنوان خدمتگذاران مردم در انجام امور علاوه بر داشتن علم و تقوی، تدبیر و مدیریت را سرلوحه خویش قرار دهند و اگر به دلیل بی تدبیری مشکلی پیش آید برای یک مسوول مسلمان پذیرفته نیست و این یک خیانت محسوب می شود.

مشایخ همچنین به برخی از مشکلات شهرستان از جمله وضعیت گرانی ، شرایط نامطلوب راه بین شهر نوشهر و چالوس و نبود دور برگردانهای استاندارد در کمربندی شهرستان نوشهر اشاره کرد و خواستار توجه و همت مسوولان برای رفع این مشکلات شد.

در این جلسه 'حیدرعلی محجوب ' سرپرست اداره صنعت و معدن و تجارت نوشهر و ' مولود نادری ' نیز به عنوان مسوول اداره سیاسی و اجتماعی فرمانداری نوشهر معرفی شدند.

{jcomments off}