جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

پیشرفت 95 درصدی مدول تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک چمستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 95 درصدی مدول تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک چمستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، مصطفی موسوی در بازدید از پروژه مدول دوم تصفیه‌خانه شهرک صنعتی چمستان نور گفت: مازندران دارای شرایط خاص جغرافیایی بوده و استقرار صنایع با نگاه ویژه به بخش محیط زیست و فضای سبز همراه بود که با توجه به این شرایط 11 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در حال فعالیت است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران افزود: فاز اول تصفیه‌خانه شهرک صنعتی چمستان با ظرفیت پالایش 350 متر مکعب در شبانه‌روز در سال 84 افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید که مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب این شهرک صنعتی نیز به عنوان اولین تصفیه‌خانه مجهز به واحدهای تصفیه شیمیایی به علت ماهیت واحدهای تولیدی مستقر در آن شهرک در حال اجرا است.

موسوی بیان داشت: پروژه مدول دوم این تصفیه‌خانه با افزایش ظرفیت پالایش تا 500 متر مکعب در شبانه‌روز با اعتبار 12 میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: درحال حاضر اجرای مدول دوم این تصفیه‌خانه به اتمام رسیده و دارای پیشرفت فیزیکی 95 درصدی بوده که آماده بهره‌برداری است ولی بهینه‌سازی لاگون‌های مدول اول تصفیه‌خانه درحال انجام است تا هر دو مدول تصفیه‌خانه به طور همزمان به بهره‌برداری کامل برسند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی چمستان دارای واحد تصفیه شیمیایی، آشغال‌گیر، متعادل‌ساز، رآکتور بی‌هوازی UAFB، مخازن هوادهی و ته‌نشینی، مخازن ذخیره لجن مازاد، فیلتر پرس، کلرزنی، اتاق تأسیسات و بهره‌برداری و آزمایشگاه مرکزی است.