جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

پیشرفت 90 درصدی ساختمان بقعه ناصرالحق آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 90 درصدی ساختمان بقعه ناصرالحق آمل

حجت‌الاسلام حسین مهدیان در آخرین روز کاری خود در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: طی پنج سال فعالیتی که در این شهرستان داشتم توانستیم با همکاری همه همکاران اقدامات خوبی را به سرانجام برسانیم.

وی افزود: کتابخانه آستانه امامزاده ابراهیم(ع) این شهرستان یکی از پروژه‌های بزرگ عمرانی اوقاف مازندران بوده که در زمینی به مساحت یک هزار و 635 مربع طراحی شد.

مهدیان با اعلام اینکه این پروژه با پیشرفت 95 درصدی روبرو است، بیان داشت: تاکنون برای آن 6 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شد.

رئیس پیشین اداره اوقاف و امور خیریه آمل با اعلام اینکه پروژه‌های دیوارکشی محوطه آستانه امامزاده ابراهیم(ع) و کاشی معرق ورودی این امامزاده که در مرکز این شهرستان قرار دارد نیز به اتمام رسیده است، گفت: طرح جامع امامزادگان استان نیز یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های اوقاف بوده که در این شهرستان طرح آستانه امامزاده عبدالله(ع) از نخستین امامزادگان در مازندران بود که کلنگ آن به زمین زده شد.

مهدیان با تاکید بر اینکه این طرح هم‌اکنون حدود 60 درصد پیشرفت کاری دارد، ادامه داد: این طرح نیز در فضایی به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع نقشه‌برداری شده است.

وی با اعلام اینکه بقعه ناصرالحق اطروش که مرمت و بازسازی آن از چند ماه گذشته با جدیت آغاز شد بیش از 90 درصد در مرحله اجرای ساختمان پیشرفت دارد، اضافه کرد: این بقعه در 529 متر مربع بازسازی می‌شود.

وی از اخذ 10 مجوز دیگر در زمینه توسعه بقاع در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون برای مساجد و اماکن مذهبی این شهرستان 11 میلیارد و 290 میلیون ریال اعتبار جذب شده است.

مهدیان از تنظیم 16 هزار سند وقف در حوزه شهری آمل خبر داد و یادآور شد: تمام اطلاعات اشخاص حقیقی، حقوقی، رقبات و موقوفات در سامانه جامع موقوفات به ثبت رسیده است.

به گفته رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه آمل، بازخوانی 177 وقف‌نامه قدیمی در این شهرستان آغاز شده که 83 مورد از آنها به تائید نهایی نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه درآمده است.

وی با اشاره به 17 مورد وقف جدید توسط خیران آملی، از شناسایی 25 مورد موقوفات مجهول در این شهرستان خبر داد.

مهدیان با اعلام اینکه 132 سند مالکیت موقوفات در این شهرستان اخذ شد، هزینه‌کرد اجرای نیت واقفان در آمل را 56 میلیارد و 262 میلیون ریال دانست.

مهدیان خاطرنشان کرد: پاساژ امام رضا(ع) این شهرستان که چندین سال است از محل اوقاف و امور خیریه تاسیس شده متروک مانده و برای راه‌اندازی این پاساژ که دارای 56 غرفه است مسئولان بیش از گذشته همت کنند.

وی در پایان گفت: پاساژ قائم، موقوفه بزرگ خیریه اسلامی، میدان تره‌بار امام حسین(ع) و مهدیه که تولیت آن برعهده اوقاف است نیز نیاز به توجه بیشتر مسئولان دارد.