جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

پیشرفت 75 درصدی بهسازی تصفیه‌خانه فاضلاب ناحیه صنعتی تنکابن - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 75 درصدی بهسازی تصفیه‌خانه فاضلاب ناحیه صنعتی تنکابن

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، سید مصطفی موسوی با اشاره به نقش تصفیه‌خانه فاضلاب در حفظ محیط زیست شهرک‌ها و نواحی صنعتی افزود: تکمیل و بهینه‌سازی تصفیه‌خانه ناحیه صنعتی نارنج داربن تنکابن به صورت مخازن ترکیبی بتنی و پکیج فلزی در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران اظهار داشت: ظرفیت روزانه پالایش این تصفیه‌خانه 150 مترمکعب است که با فرآیند تلفیقی بی‌هوازی رشد و چسبیده و هوادهی گسترده طراحی و در حال آماده شدن است.

موسوی تصریح کرد: این پروژه عمرانی با خرید تجهیزات، دارای 75 درصد پیشرفت فیزیکی است که پیش‌بینی می‌شود در مدت دو ماه آینده به بهره‌برداری آزمایشی برسد.

وی تأکید کرد: این تصفیه‌خانه در دو لاین هوازی با ظرفیت 75 مترمکعب در شبانه‌روز در حال اجرا است. برای اجرای عملیات بهسازی و تکمیل این تصفیه‌خانه 5 هزار و 900 میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران خاطرنشان کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب ناحیه صنعتی نارنج داربن تنکابن دارای واحدهای فرآیندی آشغالگیر، متعادل‌ساز و ایستگاه پمپاژ، مخازن بی‌هوازی UABR، مخازن هوادهی، مخازن ته‌نشینی، کلرزنی، اتاق کنترل و تأسیسات و واحدهای بهره‌برداری و آزمایشگاه است.