سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

پیشرفت پارک موزه مازندران کند است- نیاز به اعتبار 126 میلیارد تومانی - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت پارک موزه مازندران کند است- نیاز به اعتبار 126 میلیارد تومانی

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عبدالله ملکی شامگاه یکشنبه در جلسه علنی شورای شهر ساری با بیان این که این موزه پارک به 126 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد افزود: در سال 92  مبلغ دو میلیارد تومان به پارک موزه اختصاص یافته است.

مدیر کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان با اشاره به بودجه استانی اختصاص یافته هفت میلیارد تومانی به این طرح افزود: از این مقدار یک میلیارد و 250 میلیون تومان تحقق یافته و جذب شده است.

وی با اشاره به اهمیت این پارک موزه در استان بیان داشت: شهردار نماینده ویژه ای در پارک  موزه داشته باشد تا هم مسائل و مشکلات سریعتر برطرف شود و کار پیشرفت این پارک نیز تسریع یابد.

عبدالله ملکی تصریح کرد: از 75 هکتار این پارک 23 هکتار بستر رودخانه است و مابقی نیز به طور کامل باز سازی نشده و در شان مرکز استان نیست که پیشرفت این موزه کند پیش رود.

وی با اشاره به هزارو 700 قطعه آثار شهدای استان در این موزه وجود دارد: با وجود چنین آثار ارزشمند و فراوانی این اسناد در حال خاک خوردن و از بین رفتن هستند.

وی از نبود راه دسترسی به این پارک موزه ابراض تاسف کرد و افزود: بسیاری از مردم حتی راه ورود به این پارک موزه را بلد نیستد و نیاز به احداث خیابان 20 متری و دسترسی آسان به این مکان هستیم.

وی احداث راه پارک موزه و ساخت سریع  این فضا را از شهردار و شورای شهر خواستار شد.