جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

پیشرفت جامعه توسط دستاورد‌های علمی مهیا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت جامعه توسط دستاورد‌های علمی مهیا می‌شود

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری گفت: علم‌افزایی کار بسیار ارزشمندی است که یک جامعه برای رسیدن به پیشرفت، نیاز به پیشرفت دستاورد‌های علمی دارد.

پیشرفت جامعه توسط دستاورد‌های علمی مهیا می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی ظهر امروز در نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: اهمیت دادن به نماز یکی از ویژگی‌های مهم مومنان است.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری درباره فرا رسیدن روز بیمه، بیان کرد: بیمه انسان‌ها را از گرفتاری‌ها ایمن می‌کند و به وسیله آن، انسان بخشی از مشکلات خود را برطرف می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اهمیت دادن به بیمه کار بسیار مناسبی است، افزود: افراد به وسیله بیمه می‌توانند در برابر حوادث و مشکلات موجود ایمن شوند.

معلمی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی فضای دانشجویی و پژوهش‌های علمی بدون محدودیت انجام شد، بیان کرد: مقام معظم رهبری با تشویق دانشجویان برای پیشرفت علمی، مقدمات کار پژوهشی دانشجویان را فراهم کردند.

وی با تاکید بر اینکه دانش باید برای کمک به دنیا و دین انسان فرا گیرد، ادامه داد: علم‌افزایی کار بسیار ارزشمندی است، که یک جامعه برای رسیدن به پیشرفت، نیاز به پیشرفت دستاورد‌های علمی دارد.

امام جمعه قائم‌شهر تصریح کرد: کشورهای پیشرفته با دانش و رسیدن به دستاورد‌های علمی در صنایع مختلف می‌توانند مقدمات پیشرفت را در جامعه خود گسترش دهند.

معلمی درباره کار خیر و اهدای وقف توسط مومنان، اظهار کرد: در گذشته وقف برای عزاداری امام حسین (ع) انجام می‌شد که در آن زمان بسیار مناسب بود.

وی ادامه داد: امروزه اگر وقف براساس نیاز جامعه در حوزه درمان، برگزاری مراسم‌های عروسی و پژوهش‌های علمی انجام شود، بسیار مناسب است.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری در پایان با بیان اینکه خیراتی که در آینده از موقوفه انجام می‌شود جزو اعمال انسان به حساب می‌آید، گفت: انسان‌هایی که خیرات انجام‌ می‌دهند به زندگی بعد از مرگشان سود بسیاری می‌رسانند.