سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

پیشرفت ایران اسلامی متاثر از توجه به تحقیق و پژوهش است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت ایران اسلامی متاثر از توجه به تحقیق و پژوهش است

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ محمدعلی قمی ˈ روز یکشنبه در آیین گرامیداشت هفته ملی پژوهش و فناوری در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر، افزود: امروز در حالی اندیشمندان، نخبگان و جوانان ایران اسلامی به علوم مختلف دست یافتند که دشمنان و استکبار جهانی بعضی از موارد را جزو خطوط قرمز می دانستند.

وی با اشاره به حضور نیروی دریایی در عمق اقیانوس ها و آب های آزاد، اظهار داشت: این افتخارات به خاطر بومی سازی بعضی از علوم و در سایه توجه به پژوهش و فناوری نصیب فرزندان این ملت شده است.

او افزود: این پیشرفت ها در حقیقت به خاطر توجه به پژوهش متناسب با نیاز جامعه و تبعیت از رهنمودهای رهبری فرزانه محقق شده است.

فرماندار نوشهر با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر گفت: اکنون جای خرسندی است چرا که در گذشته، رسیدن به این افتخارات برای ملت ایران آرمانی بود و اکنون به واقعیت تبدیل شده است.

وی افزود: نگرانی استکبار غرب از ملت ایران در واقع به خاطر بومی سازی علوم هسته ای بوده است و با وجود همه تحریم ها به فضل الهی و با اتکال به خدای متعال و خود اتکایی در این بخش ها، به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کرده ایم.

او ادامه داد: اکنون علمی بسیار ارزشمند و مقاله ای سودمند خواهد بود که از فکر و اندیشه افراد جامعه بویژه نخبگان و اندیشمندان استفاده شده باشد.