جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

پیشرفت‌های کشور در سایه امنیت حاصل شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت‌های کشور در سایه امنیت حاصل شده است

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: پیشرفت‌های کشور در سایه امنیت موجود حاصل شده است.

پیشرفت‌های کشور در سایه امنیت حاصل شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در دیدار فرماندهان و مسؤولان انتظامی مازندران که در بیت ایشان برگزار شد، با عرض خداقوت به مجموعه نیروی انتظامی مازندران و تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار کرد: در اسلام، آئین سربازی عبادت است و براساس این حدیث شریف از پیامبر اسلام که «رباط لیلة فی سبیل‎الله خیر من صیام شهرین» یک شب مرزبانی بهتر و ثوابش بیش از دو ماه روزه است و از این‎رو نیروی انتظامی از جایگاه رفیعی برخوردار است.

وی با اشاره به وجود نعمت مهم امنیت در کشور، به تبعات ناامنی پرداخت و افزود: ناامنی چندصدایی است و اینکه هر فردی ساز خود را بزند، سخن خود را بگوید و یا برای خود گروه جمع کند و سبب ایجاد تفرقه شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در هیچ زمانی چنین شرایطی را نداشت که اطراف آن آتش باشد، گفت: به تعبیر آیت‎الله جوادی آملی، اکنون ایران «ابراهیم‌وار» در میان آتش قرار گرفته است.

طبرسی ادامه داد: با وجود بیکاری، بی‎عدالتی و تخلفات مالی و اقتصادی و اداری، اما مردم ایران به ارزش امنیت واقف بوده و بر آن تکیه دارند.

امام جمعه ساری خطاب به فرماندهان و مسؤولان حوزه امنیت مازندران اظهار کرد: اگر از سوی نیروی انتظامی غفلت، خیانت یا کوتاهی صورت بگیرد، این «حق‎الناس» است و جامعه ضرر می‎کند و یا اگر خدایی نکرده یکی از افراد انتظامی کوتاهی کرده و با عوامل ضد انقلاب همکاری کند، این گناه را چه کسی می‎بخشد؟

وی بیان کرد: امروز هر فردی که از خانه خود بیرون می‎آید و در امنیت به عزاداری و عبادت پرداخته و به مسجد رفته و نماز می‎خواند، نیروی انتظامی در ثواب آنها شریک است و اگر امنیت نباشد، هیچ فردی جرأت خارج شدن از خانه را ندارد، اگر چه تصادف می‎شود و کشته می‎دهیم و از این بابت ناراحت هستیم اما جهش‎ها و پیشرفت‎های امروز، دانشگاه، علم و فناوری و کشفیات و اختراعات، همه از سایه‎سار امنیت است.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: همه مسؤولان وظیفه داریم که پلیس دینی را تقویت و حمایت کنیم و البته با توجه به اینکه اسلام غیر از امنیت اجتماعی و عملی، امنیت فکری را نیز با خود دارد، لذا باید در این زمینه نیز روشنگری و برنامه‎ریزی کرد، زیرا فکر معیوب و خراب به دنبال ناموس، مشروب‎خواری، سرقت، قتل و قاچاق می‎رود.

وی ادامه داد: موفقیت انبیای دین در این است که ریشه فکر خلاف را سوزاندند، لذا باید کنترل درونی نیز صورت بگیرد.

طبرسی در پایان گفت: حافظان امنیت کشور از جایگاه مردمی خوبی برخوردار هستند، گاهی باید از در مهربانی و رأفت وارد شد، اما گاهی نیز نیاز به برخورد است و اگر افرادی گردن‎کشی کردند باید مقابل آنها ایستاد.

به گزارش فارس، در ابتدای این نشست، فرمانده انتظامی مازندران با تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) و خسته ‎نباشید به همکاران خود در دریابانی، یگان ویژه، مدیران و فرماندهان و پرسنل انتظامی، به بیان عملکرد 6 ماهه نخست سال‎جاری در حوزه‎های مختلف ‎ انتظامی پرداخت و از کاهش آمار تصادف تا قتل و کلاهبرداری و جرایم اینترنتی گفت.

سردار سیدمحمود میرفیضی با بیان اینکه پلیس و همه نهادها در تولید امنیت نقش دارند، اظهار کرد: ارتباط مناسب با مردم سبب اعتماد و اعتماد نیز سبب احساس امنیت و افزایش تعامل با پلیس می‌شود.

وی افزود: در بخش فعالیت‎های فرهنگی پلیس، علاوه بر موضوع امر به معروف و نهی از منکر، به حفظ قرآن توجه ویژه‎ای شده است و در سه سال گذشته رتبه‎های خوبی نیز از سوی پرسنل نیروی انتظامی به‌دست آمده است.

میرفیضی در پایان گفت: هدف خدمتگزاران عرصه انتظامی افزایش رضایتمندی مردم و مسؤولان کشور و در نهایت نیز رضای خدا است.