رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

پیروی از ولایت فقیه ضامن و حافظ انقلاب اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیروی از ولایت فقیه ضامن و حافظ انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈسید ضیاءالدین آقاجانپورˈ روزجمعه در یادواره سردار شهید همت اله متو از شهدای حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل که در روستای ˈباغبانکلا ˈ از توابع بخش دابودشت برگزار شد، افزود: توجه به نماز، مطالعه قرآن و تدبر در آن، تمسک به اهل بیت و پیروی از ولایت از جمله توصیه های اکید شهدا است که بطور قطع سعادتمندی افراد و جامعه در آن نهفته است.

وی ادامه داد: شهدا در روز قیامت از مقام شفاعت برخوردار هستند، و برای ما می توانند از انبیاء، اولیاء از خداوند منان درخواست شفاعت کنند.

رییس امور روحانیون عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا تصریح کرد: شهدا همواره زنده هستند و مرگ برای آن ها وجود ندارد، چرا که آنان در نزد خداوند که دین او را یاری کرده و در راستای ترویج ارزش های والای دینی گام برداشته اند.

حجت الاسلام آقاجان پور افزود: خون شهدا نظام اسلامی را بیمه کرده و اگر امنیت، استقلال و عزتی داریم مرهون خون پاک شهدا است که باید سیره این بزرگواران را به بهترین نحو ممکن ادامه دهیم.

رییس امور روحانیون عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا تصریح کرد: رسیدن به جایگاه شهید ، مقام رفیع و والایی است که انسان های عادی نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند، و وقتی جوانان مومن و رزمنده در راه دفاع از حق در برابر باطل به شهادت می رسیدند حضرت امام از واژه تبریک و تسلیت برای آنان استفاده می کرد.

درسحرگاه ششم بهمن سال 1360 گروهی از منافقان کوردل از جنگلهای شهرستان آمل به قصد تصرف شهر آمل به این شهر حمله کردند که مردم این شهرستان با حمله جانانه و ایستادگی در مقابل آنها ، در چند ساعت این توطئه شوم آنان را پاسخ و موجب فرار آنان شدند.

در این حماسه جاویدان که هرساله مردم آمل خاطره آنرا گرامی می دارند ، 40 تن از مردم شهرستان آمل به شهادت رسیدند وتعدادی نیز مجروح شدند.

شهرستان آمل حدود هزار و30شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.