جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

پیام 270 شهید گمنام تسلیم نشدن در مذاکرات بود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام 270 شهید گمنام تسلیم نشدن در مذاکرات بود

پیام 270 شهید گمنام تسلیم نشدن در مذاکرات بود


امام جمعه ساری گفت: شیعه پرچم امامت و ولایت‌فقیه دارد و این محوری بسیار مهم است، شهدا به ما نشان دادند که ما حرف منطق داریم و نباید در مذاکرات تسلیم شویم.

پیام 270 شهید گمنام تسلیم نشدن در مذاکرات بود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه افراد باید بعد از ازدواج، در تولید نسل گام بردارند و فرزند به‎دنیا بیاورند و با اشاره به تعیین نقش مادر در تولید نسل، اظهار کرد: در تاریخ بشر این مسئله وجود دارد که زن در تاریخ و طبیعت بشر، نقش اساسی و مهم یعنی فرزندآوری و تربیت فرزند را بازی می‌کند و جزو وظایف ذاتی مادر است.

وی با بیان اینکه زنان مخلوقات عاطفی هستند، افزود: خداوند این عطیه الهی، یعنی عواطف و تربیت و تولید نسل را ابتدا بر عهده مادرها و سپس بر عهده پدرها قرار داده و همچنین مشوق‌هایی را برای حضرت حوا که شامل حیا، انس و رحمت بود، اختصاص داده است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه رمضان ماهی استثنایی در تمام فصول سال است که خدا این ماه را به‎خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: خداوند به همه توفیق عطا کند که بتوانیم روزه ماه رمضان را تا آخر ادامه دهیم.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه ما از درک ماه رمضان عاجز هستیم، ادامه داد: پیامبر(ص) فرمود که اگر انسان بداند رمضان چه خوبی‌ها و برکاتی دارد، خواستار این می‌شود که همه سال، ماه رمضان باشد.

طبرسی با بیان اینکه نخوردن و نیاشامیدن، شکل ظاهری و اسکلت روزه‌داری است، تصریح کرد: اما درون روزه‌داری و ماه رمضان، اتصال به حق است و نباید برکات این ماه را به‌سادگی از دست بدهیم.

وی با اشاره به اینکه رمضان ماه حریم خدا است، اضافه کرد: وای به حال روزه‌خوارانی که به بهانه بیماری، روزه خود را می‌شکنند اما این توصیه را به آنها می‌کنم که تکلیف بر عهده آنها است اما علنی کردن و تظاهر به روزه‌خواری پذیرفتنی نیست و نیروی انتظامی با مظاهر روزه‌خواری برخورد کند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه در افطاردهی، دست فقرا را بگیریم، ادامه داد: کم نیستند اقشاری که روزه خود را با نان خالی، افطار می‌کنند.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه خروجی ماه رمضان این است که گناهان ما بخشیده شود، یادآور شد: تقوا به‌صورت ویژه باید در ماه رمضان حفظ شود.

طبرسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد شهید چمران، اظهار کرد: چمران شاگرد خوبی برای امام موسی صدر بود و امیدواریم امام موسی صدر هم زنده باشد.

وی با بیان اینکه 270 شهید که 175 غواص همراه آنها بود در جمع مردم ایران تشییع شدند، خاطرنشان کرد: مردم شهدا را دوست دارند چون شهدا سال‌ها فداکاری کردند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه راه ما راه این شهیدان است، افزود: در تمام امور باید شهدا را الگو قرار دهیم، چون این‌ افراد شهید شدند تا ما امروز اقتدار جهانی و امنیت داشته باشیم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه داعش در 35 کیلومتری بغداد قرار دارد، افزود: چون وحدت و نعمت ولایت‌فقیه را ندارند و هم اینکه نتوانستند در زیر یک پرچم قرار گیرند؛ شیعه پرچم امامت و ولایت‌فقیه دارد و این محور بسیار مهمی است.

طبرسی با اشاره به اینکه شهدا به ما نشان دادند که ما حرف منطق داریم و نباید در مذاکرات تسلیم شویم، گفت: ما نمی‌خواهیم مردم دچار زحمت شوند و اقتصاد مقاومتی بارها در بیانات مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است.