جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

پیام غدیر تبعیت از ولایت فقیه است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیام غدیر تبعیت از ولایت فقیه است

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام عباس بابائیان پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی جشن بزرگ غدیر که با حضور شورا و دهیاران بخش بابل کنار برگزار شد اظهار داشت:  واقعه غدیر تعیین سرنوشت انسان‌ها در طول تاریخ را رقم زد.

وی با اشاره به اینکه غدیر بزرگ‌ترین عید مسلمانان از نگاه رسول اکرم (ص) است، افزود: غدیر عید ولایت و سیاست امت است، ولی برخی کج‌اندیشان کوردل نگذاشتند، پیام غدیر بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) تحقق پیدا کند.

بابائیان با اشاره به اینکه غدیر نتیجه فضایل و کمالات والای امیرالمومنین است، بیان داشت: نعمت ولایت بزرگ‌ترین نعمت است و اگر امیرالمومنین نبود غدیر رقم نمی‌خورد.

امام جمعه بابل‌کنار با اشاره به اینکه شیطان بزرگ از ولایت می‌ترسد، تصریح کرد: ما باید ولی فقیه را گرامی بداریم و غدیر را ارج نهیم چراکه پیام غدیر توحید، نبوت، معاد و امامت بود.

وی اذعان داشت: پیام غدیر رساندن انسان به انسانیت، معنویت و تقوا، رساندن انسان به سعادت و نیکبختی، عدالت و ترسیم صراط مستقیم برای انسان‌ها است.

امام جمعه بابل‌کنار بیان داشت: غدیر یعنی پرورش انسان‌های شهادت‌طلب و مبارزان علیه ظلم و ستم که این پیام در طول 35 سال انقلاب منور و روشن شد و دشمن را از تعدی به نظام جمهوری اسلامی بازداشت و انقلاب اسلامی را پیروز کرد.

بابائیان تصریح کرد: نقش ولی‌فقیه نقش محوری در جامعه است و برای تحقق غدیر در جامعه باید پیرو ولایت فقیه باشیم.

وی با اشاره به اینکه مسئله غدیر باید در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: نهادینه شدن فرهنگ غدیر نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و  بر این اساس همه نخبگان، فرهنگیان، کسبه، بازار و اصناف و همه دانشگاهیان باید تلاش کنند.