جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

پیام جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) ترویج سیره رضوی در جامعه است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیام جشنواره نامه‌ای به امام رضا(ع) ترویج سیره رضوی در جامعه است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عباس زارع در جمع اهالی فرهنگ و هنر اظهار داشت: هنر قلم بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ رضوی است که منجر به خلق دل نوشته‌ای ناب می‌شود.

وی افزود: پیام جشنواره باید این باشد که سیره رضوی و مهربانی امام رضا(ع) در جامعه و میان مردم ترویج شود.

وی افزود: ترویج فرهنگ رضوی و زندگی روزانه را به این فرهنگ آراستن، توجه جامعه به نوشتن و نگارش نامه و ایجاد لحظه‌های ناب عاشقی که از ارادت به علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) نشأت می‌گیرد از جمله اهداف اساسی این رویداد است.

زارع اظهار داشت: جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) یکی از پرافتخارترین برنامه‌های فرهنگی و هنری جشنواره بین‌المللی رضا(ع) است.

وی گفت: جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) مردمی‌ترین جشنواره فرهنگی امام رضا(ع) محسوب می‌شود که در سال گذشته بیش از 92 هزار نفر مخاطب داشت.

وی پیش‌بینی کرد: امسال شاهد اقبال گسترده‌تر به نهمین جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا (ع) باشیم.

این مسئول تصریح کرد: هشتمین جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) در پنج مقطع سنی کودکان 7 تا 10 سال، نوجوانان 11 تا 15 سال، جوانان 16 تا 20 سال و 21 تا 31 سال و بزرگسالان از 31 سال به بالاتر برگزار می‌شود.

زارع گفت: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و آگاهی از نحوه شرکت در جشنواره سراسری نامه‌ای به امام رضا(ع) می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی «شمس توس» به نشانی www.shamstoos.ir و سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به آدرس  مراجعه کنند.