سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

پیام‌های وقف از سوی رسانه‌ها به مردم معرفی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیام‌های وقف از سوی رسانه‌ها به مردم معرفی شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خواستار بیان پیام‌های وقف از سوی خبرنگاران به مردم و جامعه شد و گفت: مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی، انسان‌دوستی و دگردوستی پیام وقف برای جامعه است که باید از سوی رسانه‌ها ترویج داده شود.

پیام‌های وقف از سوی رسانه‌ها به مردم معرفی شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در همایش استانی وقف و رسانه در سالن اجتماعات امام‌زاده عباس (ع) ساری، اظهار کرد: همکاری و تعامل بین اوقاف و رسانه‌ها سازنده و اثرگذار است.

وی با بیان اینکه همه بر نقش و اثرگذاری رسانه‌ها در امور اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... واقف هستند، افزود: رسانه‌ها نقش اثرگذاری در ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نقش و اثرگذاری رسانه‌ها در بین مردم را از بمب اتم تأثیرگذارتر دانست و ادامه داد: جنگ واقعی امروز بین ملت‌ها و کشورها جنگ رسانه‌ای است و رسانه‌ها افسران جنگ نرم در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن هستند.

این مسئول با بیان اینکه باید حساب‌شده مقابل دشمن در حوزه رسانه برنامه‌ریزی کنیم، تصریح کرد: ائمه اطهار (ع) از رسانه زمان خود بهره‌برداری کردند و خود امامان معصوم نیز با اعزام مبلغان و سخنرانی‌ها از این ظرفیت بهره‌گیری کردند.

علیزاده با بیان اینکه یک رسانه در کنار صداقت و امین بودن کلام شیرین خداوند را باطراوت بیان کنند، اضافه کرد: اسلام و قرآن خود یک رسانه توانمند هستند که باید از این ظرفیت به‌درستی بهره‌گیری کرد.

وی با بیان اینکه هرکسی بتواند از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کند، قطعا موفق خواهد بود، افزود: امام (ره) در انقلاب اسلامی بهترین استفاده را از ظرفیت رسانه‌ها برده است و ایشان نگاه ویژه‌ای به حوزه رسانه و خبرنگاران داشتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها انقلاب فرهنگی به وجود آورد، ادامه داد: تاثیر حوزه رسانه بر ترویج فرهنگ وقف محسوس است و باید با استفاده از جاذبه‌های خبری و ابزارهای نوین در ترویج فرهنگ وقف کوشا باشیم.

این مسئول خواستار بیان پیام وقف از سوی خبرنگاران به مردم و جامعه شد و گفت: هم‌دلی، اخلاق اسلامی، مبارزه با تبعیض، هویت دینی، باقی ماندن، خدمت‌رسانی بی‌منت، آرامش و امید به جامعه، مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی، نودوستی، انسان‌دوستی و دگردوستی پیام وقف برای جامعه است که باید از سوی رسانه‌ها ترویج داده شود.