سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پیاده‌روی اربعین بی‌سابقه‌ترین اجتماع بشری است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیاده‌روی اربعین بی‌سابقه‌ترین اجتماع بشری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین بی‌سابقه‌ترین اجتماع بشری است، گفت: برای باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم باید تلاش کرد.

پیاده‌روی اربعین بی‌سابقه‌ترین اجتماع بشری است

حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام 28 صفر، از عاشقان و زائران مراسم اربعین حسینی به‌ویژه زائران مازندرانی در خلق این حماسه عظیم و باشکوه تقدیر کرد.

وی افزود: میلیون‌ها عاشق و دل‌داده حسین‌بن‌علی (ع) و یاران باوفایش از هر دین و آئینی خالق حماسه‌ای شگرف هستند که مصداق عینی آن را در بزرگ‌ترین اجتماع بشری در روز اربعین حسینی در کربلای معلی به نظاره نشستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به دسیسه‎های نظام‌های استکباری و سلطه‌گر با وجود هزینه‌های بسیار هنگفت در ایجاد تشکیک و اختلاف بین مذاهب اسلامی به‌ویژه اهل تسنن و شیعه اشاره و تأکید کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی امسال با وجود تهدیدهای مکرر گروه‌های تروریستی و تکفیری در عراق و منطقه و معضلات و مشکلات جوامع اسلامی در خاورمیانه با میزبانی 27 میلیون زائر از 60 کشور جهان که عاشق و دل‌داده به خاندان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) که به بهترین شکل ممکن برگزار شد، در نوع خود بی‌سابقه‌ترین اجتماع بشری است.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران، اربعین حسینی را رزمایش بزرگ شیعیان جهان دانست و تاکید کرد: اجتماع عظیم حسینی بیان‌گر ظلم‌ستیزی دنیای اسلام و بزرگ‌ترین گردهمایی مسلمان در جهان است.

شکریان تصریح کرد: اربعین حسینی (ع)، تجلی عشق به تربت و مرقد مطهر حضرت سیدالشهدا (ع) که با گذشت قرن‌ها، همچنان دل همه دوست‌داران اهل‌بیت (ع) و آزادگان جهان را به‌سوی رستگاری، عزت و افتخار می‌کشاند.

وی ادامه داد: آیین عزاداری اربعین شهادت حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) در کربلای معلی بزرگ‌ترین گردهمایی مذهبی دنیاست که قدرت و عظمت اسلام را بیش از پیش به نمایش می‌گذارد.

شکریان به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن شعائر اسلامی و الهی در جامعه، بیان کرد: 28 صفر هم یکی از مهم‌ترین شعائر الهی و اسلامی است که باید در باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم مذهبی و معنوی تلاش و جدیت داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با قدردانی از ملت متدین ایران و مردم ولایت‌مدار مازندران در برگزاری باشکوه آیین عزاداری اربعین سید و سالار شهیدان اباعبدالله‌الحسین (ع) و یاران باوفایش، گفت: تلاش همه مسئولان و دست‌اندرکاران در برگزاری اربعین امسال هم در عراق و هم در ایران اسلامی و مردم صبور و قهرمان عراق در میزبانی باشکوه از زائران اربعین حسینی و ایجاد هم‌دلی و هم‌زبانی بین دو ملت در خلق این حماسه به‌یادماندنی، ستودنی است.