سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

پژوهش زیربنایی ترین گام برای رسیدن به توسعه پایدار و همه جانبه است - نمایش محتوای خبر

 

 

پژوهش زیربنایی ترین گام برای رسیدن به توسعه پایدار و همه جانبه است

سیاوش خاکپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نکا افزود: پیشرفت جامعه در گرو پژوهش و تحقیق است و هر کس خود را بی نیاز از این امر بداند نمیتواند پیشرفت کند و از رشد باز می ماند.

وی اساسی‌ترین نیاز هر کشور و جامعه را برای رسیدن به توسعه، توجه به پژوهش دانست و یادآور شد: باید در این راستا از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کرد تا به پیشرفت‌های روز افزون پژوهشی در جهان دست یافت.

خاکپور افزود: برای تقویت پژوهش از سیاست‌های مهم ارتباط مستمر دانشگاه و صنعت است تا با فراگیری علوم مختلف، دانشجویان در زمینه عملی نیز با صنایع و محیط کار آشنا شوند و پژوهش زمینه سازتولید شود.

وی ادامه داد: دانشگاه باید زمینه توسعه و پیشرفت در پژوهش را فراهم کند تا دانشجو با بهره مندی از این مسئله مهم با دانسته های علمی در تولید علم گام برداشته و جایگاه کشور ما را به جایگاه مناسبی در دنیا برساند.

خاکپور، با بیان اینکه بخش پژوهش در دانشگاه نیازمند به اعتبار و بودجه است گفت: پژوهش امری است که به بودجه و اعتبار نیاز دارد و هر چه اعتبار برای این بخش تامین شود به همان اندازه کار پژوهشی انجام می‏شود.

رئیس دانشگاه پیام نور نکا افزود: دانشگاه نباید تنها مکان تحصیل و تدریس باشد بلکه باید شرایطی فراهم شود تا جوانان رشد مناسب یافته و دغدغه اشتغال و کار نداشته باشند.