جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

پویانمایی "پیامبر مهربان ما" در مازندران ساخته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پویانمایی "پیامبر مهربان ما" در مازندران ساخته شد

حجت‌الاسلام حسین ذاکری خطیر رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه شامگاه پنجشنبه در جلسه بررسی نهایی تولید پویانمایی "پیامبر مهربان ما" با تاکید بر استفاده از اهرم‌های فرهنگی و هنری برای بیان آموزه‌های دینی، گفت: مهربانی و اخلاق نیکوی پیامبر اسلام و مدیریت ایشان باید برای جامعه تبیین شود.

ذاکری خطیر به آیات مختلف در بیان رفتار و گفتار مهربانانه پیامبر در سوره‌های قلم، آل عمران و نصر اشاره کرد و افزود: سال هشت هجرت 21 رمضان و فتح مکه و نزول سوره مبارکه نصر به عنوان چارچوب اصلی این پویانمایی طرح شده است.

مشاور مذهبی پویانمایی "پیامبر مهربان ما" با تاکید بر اینکه چهره زیبای پیامبر(ص) و رحمت و مهربانی وی از عوامل اصلی توسعه اسلام بوده است، یادآور شد: در این اثر هنری به آزار مشرکان و شکنجه آنان و محاصره شعب ابی‌طالب و فتح مکه و عفو عمومی پیامبر به نمایش در آمده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه به منابع مورد استفاده در پویانمایی "پیامبر مهربان من" اشاره و خاطرنشان کرد: قرآن مجید، تفسیر آیت‌الله مکارم‌شیرازی، تفسیر نور آقای قرائتی، فروغ ابدیت آیت‌الله سبحانی و سنن‌النبی استفاده شده است.

به گزارش فارس، پویانمایی "پیامبر مهربان ما" به کارگردانی امین طوسی تهیه شده است که مشاور مذهبی آن، حجت‌الاسلام حسین ذاکری خطیر، ناظر کیفی، سعید قربانی و انیماتورهای آن بر عهده بابک رستمی، مرضیه شفیع‌زاده، وحید جنتی و صداپیشگان آن، حسین کی‌قبادی، زینب احمدی و تهیه‌کننده این پویانمایی نیز با دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران بوده است.