جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

پهلوگیری نخستین شناور حامل نگله‌های فوق سنگین نیروگاهی در بندر نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

پهلوگیری نخستین شناور حامل نگله‌های فوق سنگین نیروگاهی در بندر نوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از پهلوگیری نخستین شناور حامل نگله‌های فوق سنگین نیروگاهی با حضور جمعی از مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در بندر نوشهر خبر داد.

پهلوگیری نخستین شناور حامل نگله‌های فوق سنگین نیروگاهی در بندر نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، سیاوش رضوانی در حاشیه تخلیه این محموله بزرگ ترافیکی، وجود زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله اسکله «رمپ رورو» را زمینه‌ساز ورود این نگله‌ها از طریق بندر نوشهر عنوان کرد.

وی افزود: کارشناسان و نمایندگان شرکت حمل کننده این نگله‌ها طی بررسی‌هایی که از اسکله‌های بندر نوشهر داشتند به این نتیجه رسیدند که این بندر از امکانات و زیر ساخت‌های مورد نیاز برای پهلوگیری شناور و تخلیه محموله فوق سنگین برخوردار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران با اشاره به اینکه این محموله از بندر وارناوست بلغارستان بارگیری و توسط یک دستگاه بارج و یک فروند یدک کش از طریق دریای سیاه و کانال ولگا وارد دریای خزر شد و در بندر نوشهر پهلو گرفت، گفت: وزن این محموله ۷۵۳ تن و شامل ۷۱ نگله شامل دو دستگاه ژنراتور، یک دستگاه توربین گازی، ۴۸ بلوک با قاب فلزی و ۱۶ قطعه تیر آهن است.

به گزارش فارس، این نگله‌های نیروگاهی و متعلقات آن توسط کشورهای ایتالیا و بلغارستان ساخته شده و قرار است در نیروگاه سیکل ترکیبی غرب مازندران در نوشهر مورد استفاده قرار گیرد.