جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پهبادها برای مقابله با زمین خواری،حفاظت از جنگلها و اطفای حریق به پرواز در می آیند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پهبادها برای مقابله با زمین خواری،حفاظت از جنگلها و اطفای حریق به پرواز در می آیند

پهبادها برای مقابله با زمین خواری،حفاظت از جنگلها و اطفای حریق به پرواز در می آیند


فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای مقابله با زمین خواری و تصرف و تغییر کاربری اراضی ملی و همچنین کشف و مدیریت اطفای حریق، از پهپاد استفاده خواهد شد.

پهبادها برای مقابله با زمین خواری،حفاظت از جنگلها و اطفای حریق به پرواز در می آیند

سرهنگ قاسم سبزعلی روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: پهپاد برای واپایش (کنترل) عرصه های منابع طبیعی بسیار مؤثر خواهد بود از این رو از پهبادها برای مقابله با تعرض به اراضی ملی بهره گرفته خواهد شد.

وی اظهار داشت: بررسی های اولیه در این زمینه انجام شده و با توجه به توان خوب کشورمان در ساخت انواع پهپاد، بهره گیری از پهپادهایی که تصاویر زنده مخابره می کنند، در دستور ما قرار دارد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: هم اکنون نظارت و برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی مجبور به اعزام نیروهای گشتی به مناطق مختلف هستیم اما با استفاده از پهباد مناطق گسترده تری را می توانیم زیر نظر داشته باشیم.

سبزعلی پهباد را برای مقابله با آتش نیز بسیار مفید دانست و افزود برای مهار آتش لازم است جهت و حرکت حریق را بدانیم که پهبادها یاوران بسیار خوبی خواهند بود.

وی در عین حال با اشاره به اختصاص اعتبار 300 میلیارد ریالی برای خرید 200 دستگاه خودرو مجهز به وسایل آتش نشانی گفت: در حال ساخت پایگاه های اطفای حریق در تمام استان های کشور هستیم که پایگاه های دو استان کرمانشاه و گلستان راه اندازی شده و زمان افتتاح پایگاه های بعضی از استان ها مانند گیلان و فارس نیز نزدیک است.

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، در ساخت این پایگاه ها، سکوهای فرود و پرواز بالگرد هم در نظر گرفته شده است.

وی در همین حال از مردم خواست با مشاهده هر گونه تصرف و تغییر کاربری اراضی ملی و قاچاق چوب در هر ساعت از شبانه روز موضوع را با شماره تلفن رایگان و کشوری 1504 به اطلاع یگان حفاظت منابع طبیعی استان خود برسانند.

ایران دارای3/14 میلیون هکتار جنگل و 85 میلیون هکتار مرتع است که محافظت کامل از چنین پهنه ای با امکانات فعلی مقدور نیست.