رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

پنج هکتار زمین برای انتقال زندان آمل به بیرون از شهر واگذار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج هکتار زمین برای انتقال زندان آمل به بیرون از شهر واگذار شد


ˈیدالله اکبرزادهˈ روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این مقدار زمین در نزدیکی روستای

ˈ سیخ کاج ˈ چندی قبل از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران به اداره زندان آمل واگذار شد.

وی افزود: 13میلیارد ریال اعتبار نیز با مساعدت آیت الله آملی لاریجانی برای شتاب بخشی در ساخت زندان آمل اختصاص داده شد که اکنون مراحل ساخت آن در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در ساخت زندان جدید علاوه بر فضای تعریف شده، کارگاه های ویژه آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای نیز برای زندانیان در نظر گرفته می شود، گفت: برای ساخت زندان آمل به حدود 110میلیارد ریال اعتبار نیاز است که باید از محل بودجه های ملی و استانی تامین شود.

فرماندار آمل با بیان اینکه انتقال زندان به خارج از محدوده شهری تصمیم مسوولان استان و شهرستان است افزود: زندان آمل در مجاورت پنج آموزشگاه و در مرکز شهر واقع شده و حضور خانواده ها به منظور ملاقات چهره این منطقه از شهر را نازیبا کرده است.

اکبرزاده، با اشاره به کمبود فضا در زندان آمل ، ابراز امیدواری کرد: مسوولان کشوری و استانی با تامین به موقع اعتبار برای ساخت زندان آمل ، این مشکل را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه بیش از 150 زندانی به علت مشکلات مالی و ناتوانی در پرداخت آن در زندان آمل به سرمی برند، یادآورشد: برای آزادی این زندانیان به بیش از یک میلیارد و500 میلیون ریال اعتبار نیاز است که مردم نیکوکار باید در این امر مهم یاری کنند.