سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

پنج هزار و 500 یتیم در مازندران تجدید میثاق حامیان را انتظار می کشند - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج هزار و 500 یتیم در مازندران تجدید میثاق حامیان را انتظار می کشند

ˈ رسول محسنی ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : این یتیمان سال گذشته زیر چتر حمایتی مالی و معنوی 28 هزار حامی قرار داشتند.

وی اظهار داشت : حامیان مازندرانی پارسال 110 میلیارد ریال به یتیمان تحت حمایت خود کمک کردند که از این مبلغ 70 میلیارد و 500 میلیون ریال نقدی و بقیه غیر نقدی شامل انواع پوشاک و آذوقه بود.

محسنی با اشاره به در پیش بودن هفته اکرام ایتام ، افزود : امسال یکصد پایگاه ثابت در میادین شهرها ، مساجد ، تکایا و پایگاه های مقاومت بسیج برای جمع آوری هدایا ، نذورات و ثبت نام از خیران برای شرکت در طرح اکرام ایتام در استان پیش بینی شده است.

15 لغایت 21 ماه مبارک رمضان هفته اکرام ایتام نام دارد.

وی ادامه داد : افراد نیکوکار می توانند با مراجعه به این پایگاه ها که در میادین، مساجد، تکایا و اماکن متبرکه مستقرند برای بر عهده گرفتن سرپرستی ایتام ثبت نام کنند.

محسنی گفت : در هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام ، پایگاه ها و دفاتر کمیته امداد امام (ره) آماده دریافت کمک ها، نذورات خیران و مومنان برای کمک به نیازمندان نیز هستند.

وی همچنین از پذیرایی از یتیمان در شب ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) خبر داد و افزود : 300 نفر یتیم ، یکصد نفر حامی یتیم و 200 نفر از خانواده های ایتام امشب افطاری دعوت اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران هستند.

او ادامه داد : قبل از افطاری هم جشن ویژه ای به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) با همکاری صدا و سیما و خیرین در سالن اجتماعات استانداری مازندران واقع در خیابان معلم با شرکت خانواده های ایتام و یتیمان برگزار می شود.

بیش از 62 هزار خانوار به استعداد بیش از 110 هزار نفر تحت حمایت اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران قرار دارند.