جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

پنج اثر نقاشی عاشورایی در مازندران رونمایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج اثر نقاشی عاشورایی در مازندران رونمایی شد

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا پاک بین صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: در پنجمین همایش نقاشان عاشورایی که مصادف با تاسوعای حسینی در شهر فریدونکنار برگزار از پنج اثر تولید شده توسط هنرمندان واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان مازندران رونمایی شد.

وی اظهار داشت: پنج اثر عاشورایی که با موضوع مظلومیت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و قیام خونین عاشورا ، توسط هنرمندان این مرکز ( صادق گنجوی، علیرضا پاک بین، ملیحه مقصودی، مرجان سعادت نیا ) خلق شد، در پنجیمن همایش نقاشان عاشورایی رونمایی شد.

به گفته پاک بین، این آثار در ابعاد 120*170 و با تکنیک رنگ و روغن ، کلاژ و رنگ پلاستیک خلق و در بخش آثار اساتید پنجمین همایش نقاشان عاشورایی ارائه شد.

داوری آثار پنجمین همایش نقاشان عاشورایی

وی یادآورشد: در پنجمین همایش نقاشان عاشورایی بیش از 250 اثر مورد داوری هنرمندان حوزه هنری استان مازندران قرار گرفت.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران گفت: در پایان این همایش که در سه بخش کودک، نوجوان و بزرگسالان برگزار شد ، آثار خلق شده ، توسط چهار نفر از هنرمندان حوزه هنری استان مازندران داوری و در نهایت 40 اثر به عنوان آثار برتر معرفی شدند.

وی یادآورشد: در این رویداد فرهنگی و هنریهنرمندان ، صادق گنجوی ، علیرضا پاک بین ، ملیحه مقصودی و مرجان سعادت نیا داوری این آثار را به عهده داشتند.

نمایشگاه عکس عاشورایی در روستا

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری مازندران نیز گفت: اولین نمایشگاه عکس عاشورایی ، حاصل تلاش هنرمند عکاس محسن نیرومند در روستای پنبه چوله از توابع شهرستان ساری برگزار شد.

مهدی معصومی گرجی افزود: محسن نیرومند از هنرمندان فعال حوزه هنری مازندران می باشد که از سال 1383 فعالیت حرفه ای خود را با عضویت در خانه عکاسان این مرکز آغاز و در 1392  توانست گواهینامه بین المللی عکاسی خود را از دو موسسه  RCBH و TUV Intrnutional Group  دریافت کند.

وی بیان کرد: آثار محسن نیرومند شامل مجموعه تصاویری مربوط به برگزاری مراسم سوگواری محرم در روستای زادگاهش ( پنبه چوله ) است که در فاصله سالهای 1391 – 1385 توسط این هنرمند به ثبت رسیده که  به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به نمایش عموم گذاشته شد.