جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

پناهگاه حیات وحش میانکاله با کمبود نیرو و امکانات روبه رو است - نمایش محتوای خبر

 

 

پناهگاه حیات وحش میانکاله با کمبود نیرو و امکانات روبه رو است

ˈزمان رضا احمدی ˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : پهنه بیش از 68 هزار هکتاری میانکاله فقط با شش مامور در هر نوبت مراقبت می شود که این تعداد نیرو در کنار امکانات معدود و بسیار اندک موجود ، جوابگوی حجم بالای تخلفات نیست .

وی بیان کرد : 4 هزار هکتار از مساحت میانکاله ، خلیج و تالاب است و نمی توان با امکانات قدیمی با شکارچیان و تجاوزگران به این عرصه مقابله کرد .

رییس اداره حفاظت از محیط زیست بهشهر افزود : محیط بسیار مطلوب و امن میانکاله ، موجب ایجاد رغبت در پرندگان برای زمستان گذاری در این منطقه شده است و در حال حاضر نیمی از پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی که به ایران می آیند ، میانکاله را برای زمستان گذرانی انتخاب می کنند .

احمدی ادامه داد : یکی از راه های حفاظت بیشتر از پرندگان این منطقه ، اجرای هر چه سریعتر طرح جامع میانکاله است که با توجه به پایان مطالعات مقدماتی ، اجرای آن در آینده ای نزدیک مورد انتظار دوستداران محیط زیست است .

وی گفت : با اجرای این طرح و تقسیم میانکاله به بخش های گوناگون از جمله بخش امن و گردشگری ، گردشگران و طبیعت گردان بدون داشتن مجوز حق ورود به محل زندگی و زمستان گذرانی پرندگان را ندارند .

رییس اداره حفاظت از محیط زیست بهشهر بیان کرد : در حال حاضر و به دلیل مشخص نشدن دقیق محدوده های این پناهگاه ، همه کسانی که وارد میانکاله می شوند قابلیت ورود به عرصه های امن پرندگان را دارند که کمبود نفرات و نیروهای محیط زیست ، این مشکل را تشدید می کند .

احمدی اظهار کرد : با اجرای کامل طرح جامع میانکاله ، ورود گردشگران به این منطقه ضابطه مند شده و حتی می توان در برخی روزها ، به تعداد مشخصی از گردشگران اجازه بازدید و حضور در این منطقه را داد .