جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

پلیس راه مازندران : جاده ها لغزنده است ، رانندگان آهسته برانند - نمایش محتوای خبر

 

 

پلیس راه مازندران : جاده ها لغزنده است ، رانندگان آهسته برانند

سرهنگ ˈجعفر محمد نژاد ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به تغییرات آب و هوایی و بارش شدید باران در مناطق کوهستانی و برفگیر حوزه استحفاظی پلیس راه مازندران ، لغزنده بودن محورهای مواصلاتی این حوزه دور از انتظار نیست.

وی از رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند خواست با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به توصیه ها و هشدارها ، پلیس را در برقراری نظم و انضباط ترافیکی و پیشگیری از حوادث ناگوار رانندگی یاری کنند.

سرهنگ محمدنژاد گفت : با توجه به پیش بینی هواشناسی در خصوص کاهش 10 تا 15درجه ای دما در روزهای آینده ، احتمال بارش سنگین برف و یخ زدگی جاده ها وجود دارد و لازم است رانندگان خوردوهای خود را به تجهیزات و وسایل مناسب زمستانی مجهز کنند.

وی افزود : رانندگانی که قصد تردد در محورهای کوهستانی ، بویژه مناطق برف گیر کشور را دارند به طور حتم باید زنجیر چرخ ، لباس گرم و مواد غذایی همراه داشته باشند.

سرهنگ محمدنژاد ، با توصیه به رانندگان برای رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی ، گفت : مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره تلفن 71-3287070-0151 و 2182934-0151 به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های استان است.

حدود 10 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی در مازندران وجود دارد.