سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پلمپ پنج هزارو 851 واحد غیر مجاز صنفی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پلمپ پنج هزارو 851 واحد غیر مجاز صنفی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از اخطار پلمپ به 11هزارو 29 واحد در 9ماهه امسال به واحدهای غیر مجاز استان خبر داد و گفت:در این مدت پنج هزارو 851واحد پلمپ شدند.

پلمپ پنج هزارو 851 واحد غیر مجاز صنفی در مازندران

سردار سید محمود میرفیضی روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: واحد های پلمپ شده مربوط به البسه و پوشاک، مواد غذایی ، شرکت های تولیدی و صنعتی و غیره بوده است.
وی اضافه کرد: 532واحد پلمپ شده مربوط به سفره خانه های سنتی و قلیان سراها بوده است.
وی با اظهار اینکه در این مدت 14هزارو 689 مورد قلیان کشف و ضبط شده است، گفت: پلیس اماکن با سفره خانه های سنتی بدون مجوز برخورد می کند.
وی تاکید کرد که اگر سفره خانه ای دارای مجوز هم باشد اما رعایت ضوابط اخلاقی ، انتظامی و بهداشتی را نکند، با هماهنگی بازرسی اتحادیه ،توسط پلیس اماکن اخطار پلمپ دریافت می کند.
تعداد واحد های صنفی فعال استان مازندران 140هزارو 594واحد است که 9 هزارو 734واحد صنفی بدون پروانه هستند.
فرمانده انتظامی مازندران گفت: در 9ماه امسال 23میلیارد تومان کالای قاچاق نیز دراستان کشف و ضبط شده است و 17باند قاچاق کالا متلاشی شد.
** تشکیل 968فقره پرونده در پلیس فتا مازندران ( فضای تولید و تبادل اطلاعات)
فرمانده نیروی انتظامی مازندران به تغییر جرم فیزیکی به جرائم رایانه ای اشاره کرد و گفت: در 9 ماهه امسال 968پرونده جرم الکترونیکی در استان تشکیل شد.
وی اضافه کرد: بیشترین جرائم الکترونیکی به ترتیب 35درصد برداشت غیر مجاز از حساب ، 28درصد هتک حرمت و نشر اکاذیب ، 10 درصد کلاهبرداری و حدود 9 درصد هک سایت ها بوده است.
** وقوع 32قتل در مازندران
وی به تشکیل یک هزارو 12پرونده در حوزه پلیس آگاهی مازندران در 9ماهه امسال خبر داد و گفت: در این مدت 32قتل با انگیزه های مختلف از جمله اختلافات مالی و اخلاقی رخ داده است.
وی با بیان اینکه 30پرونده قتل استان نیز با هوشیاری ماموران آگاهی منجر به شناسایی قاتل یا قاتلان شده است، بیان داشت: امسال 835 نفر نیز به دلیل جرائم مختلف توسط پلیس آگاهی دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی مازندران یکی از ماموریت های مهم پلیس را پیشگیری و برخورد در مقوله سرقت دانست و گفت: امسال 79باند سرقت در استان متلاشی شدند.
وی به افزایش 19درصدی دزدی احشام در استان مازندران اشاره کرد و بیان داشت: نصب دوربین در ورودی و خروجی روستاها می تواند امنیت مناطق را برای پیشگیری از سرقت احشام دو چندان کند.
میر فیضی از درگیری و نزاع فردی و تشکیل 18هزارو 848پرونده در این زمینه در 9ماهه امسال خبر داد و گفت: اکنون با تلاش نیروی انتظامی 69درصد اراذل و اوباش استان تحت کنترل و 31درصد آنان نیز زندانی هستند.
**کشف 2هزارو 421کیلو گرم مواد مخدر در مازندران
فرمانده انتظامی مازندران از کشف 2هزارو 421کیلو گرم انواع مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: پلیس مواد مخدر استان با اجرای یک هزارو 147طرح ، 93باند را متلاشی و یک هزارو 543خودرو را در این زمینه توقیف کرده است.
** کشته شدن 516نفر در اثر حوادث رانندگی در مازندران
وی با بیان اینکه در 9ماهه امسال 516نفر در اثر تصادفات رانندگی درون و برون شهری کشته شدند، گفت: 47درصد آنان عابران پیاده و 22درصد نیز راکبان موتور سیکلت بودند.
وی گفت: عدم توجه به جلو و حق تقدم، انحراف به چپ و تغییر ناگهانی مسیر و عدم توانایی راننده درکنترل وسیله نقلیه از دلایل اصلی تصادفات منجر به مرگ در استان مازندران است.
به گفته فرمانده انتظامی مازندران در این مدت 34هزار خودرو و 24هزار موتورسیکیلت متخلف توقیف شدند.
وی از مرکز فوریت های پلیس 110 به عنوان مهمترین مرکز ارتباط مردمی در نیروی انتظامی دانست و گفت: 75درصد ارتباط مردم از طریق این سامانه است.
وی با تاکید بر این نکته که سامانه 110 فقط برای انجام ماموریت فوریت های پلیسی است، بیان داشت: 11درصد تماس ها غیر قابل رسیدگی در حوزه پلیس است.
میر فیضی گفت: در 9ماهه امسال 444 هزار بار با مرکز فوریت های پلیس 110 مازندران تماس گرفته شد که منجر به اجرای عملیات پلیس شده است.
فرمانده انتظامی مازندران به تشکیل 9هزارو 250 پرونده اختلافات مالی و خانوادگی در مرکز مشاوره و مددکاری اجتماعی نیروی انتظامی استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: 70درصد این پرونده ها با دخالت کارشناسان روانشناس و مددکاران اجتماعی منجر به صلح و سازش شده است.
مازندران سه میلیون و 200هزار نفر جمعیت دارد.