جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

پلاک 8 - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

پلاک 8

تهیه کننده:آرش رمضانی
دستیار تهیه:مینا اسد اللهی
کارگردان: شهرام حبیب اللهی اقدم

مجری:مصطفی محمدی

تصویربرداران:مجتبی رفیقی-فردین شیری-داریوش طالبی

صدابردار:طورسوادکوهی

 

دولت عراق در 26 شهریورماه 1359، عهدنامه مرزی 1975 الجزایر را به طور یک جانبه لغو کرد و پنج روز بعد از آن، یعنی در 31 شهریورماه 1359 تهاجم گسترده ای را با بمباران فرودگاه‌های ۱۹ شهر آغازکرد. دوره‌ای هشت‌ساله که پس از جنگ ویتنام، طولانی‌ترین جنگ قرن بیستم محسوب می‌شد. در این روز صدام در مقابل دوربین های تلویزیونی جهان قرارداد 1975 را مغرورانه پاره کرد و با توطئه ای مشترک و از پیش برنامه ریزی شده به جنگ با ایران برخاست.
دفاع مقدس نام آشنا ترین واژه در قاموس حماسه ها ی عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.افتخار افرینی لشکرسر افراز 25کربلا.
نشر و ترویج فرهنگ دوران دفاع مقدس برای نسل جدید وظیفه اهل فرهنگ و هنر این مرز و بوم می باشد.
ویژه برنامه «پلاک هشت» در قالب برنامه ترکیبی در لوکیشن آزاد در پارک موزه دفاع مقدس استان مازندران در شب با نورپردازی و جلوه نمایی زیبا اجرا خواهد شد.
این برنامه باحضور کارشناسان نظامی و مدرسین دانشگاهی نظامی برای تبیین بعد نظامی و بیان امکانات دوران دفاع و مقایسه با زمان حال و نقش دفاع مقدس در پیشرفت های لجستیکی و قطع وابستگی و... به تبیین شاخصه های سیاسی و اجتماعی دوران دفاع مقدس و... می پردازد.
این ویژه برنامه با آیتم های متعددی از جمله : قاب حماسه عکاسان و فیلم سازان دفاع مقدس، از شهدا بیاموزیم، وصیت نامه و زندگی نامه شهدا، حدیث عشق، خاطرات رزمندگان، نبض واژه ها نویسندگان دفاع مقدس، کبوتران حرم، ویژ مدافعان حرم، سجده گاه سرخ ویژه محرم و اربعین حسینی، با حضور کارشناسان نظامی و دانشگاهی، شاعران، هنرمندان و خوانندگان سرودهای حماسی ... بر روی آنتن می رود.

 

سال تولید: 1398