جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

پلاک هشت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

پلاک هشت

تهیه کننده : احمد باکر

پلاک هشت عنوان برنامه ای است به تهیه کنندگی احمد باکر به مناسبت هفته دفاع مقدس به صورت ضبطی ، مدت 30 دقیقه به روی انتن می رود.

تاریخ انقلاب اسلامی مشحون از حماسه های مردمی در دفاع از ارزش های اسلامی ایرانی است خطه ای که نام آن در کارزارهای خطیر و رزمگاه های دشوار جبهه حق و حقیقت به غایت ، خود نمایی می کند و یا نام فرزندان آن از دیر باز بر پیشانی تاریخ ایران عزیز می درخشد .روزی که طبرستان خاستگاه نخستین حکومت علوی نام گرفت روزی که سعید العلما به مسلخ مبارزه با استعمار رفت ،روزی که شیخ فضل الله در مسیر مواجهه با استبداد شیخ سربدار شد روزی که جوانمرد شهید در آسمان مبارزات امام (ره) ظلوع کرد و روزی که آمل از رهگذر حماسه ای خونین ، هزار سنگر لقب گرفت صفحه ای از صفحات این صحیفه ماندگار رقم خورد و جلوه هایی از ولایت مداری و آیین مندی مردمان این دیار به نمایش درآمد . سال های دفاع مقدس را باید عرصه دیگری دانست که جلوه گاه حماسه های بی بدیل فرزندان این استان بوده است .
حضور بی وقفه در گستره ای به وسعت شرق تال غرب و شمال تا جنوب ایران اسلامی که به نقش افرینی فعال در تحرکات جنگل های شمال ، ترکمن صحرا ،سیستان ، کردستان و همچنین جبهه های مبارزه با دشمن بعثی منجر شد و حماسه غیور مردان خط شکن لشکر ویژه 25 کربلا در عملیات های غرور آفرین تابلوی جاودانی است که تا همیشه تاریخ در حافظه مردمان این مرزو بوم ماندگار خواهد بود .
خاطره هشت سال دفاع جانانه از آرمان ها و ارزش های مذهبی وملی در اذهان یکا یک ایرانیان مسلمان و آزاده هر سال از نو زنده می شود و جهان یک بار دیگر به خاطر می آورد که سلحشوران خداجوی ما چگونه از مرزهای اندیشه و استقلال فکری خود همانند مرزهای سرزمین عزیز که در آن زیست می کنند پاسداری می کنند .
تاریخ با تمام بی وفایش و صرف نظر از آنکه چه کسی آن را بنگارد هرگز یارای فراموش کردن لحظه های پرشکوه ایثار و جانبازی در راه مکتب و میهن را نخواهد داشت . چرا که مردان و زنانی که آن حماسه ها را آفریدند جسم و جانی از جنس نور داشتند .
تاریخ دفاع مقدس تاریخ حماسه و ایثار است ، تاریخ عشق است تاریخ ایستادگی است .

سال تولید: 1399