جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

پلاک هشت - نمایش محتوای صدا

 

 

پلاک هشت

Loading the player...
پلاک هشت

برنامه ای مستند به تهیه کنندگی رضا دلدار است که به مناسبت هفته دفاع مقدس ،به مدت یک هفته ساعت 20: به مدت 30 دقیقه از صدای مرکز مازندران پخش می شود.
در طول بيش از دو دهه از پايان جنگ ، كاروانهاي راهيان نور به يكی از منابع عظيم توليد معنويت ، بازشناسي هويت اسلامي - انقلابي  و فرصتي براي خودسازي انقلابي نسل سوم انقلاب اسلامي تبدیل شده است . اعزام صدها هزار علاقمند شناخت و كسب معرفت نسبت به آنچه در دهه 60 در ايران زمين رخ داده  ، این حرکت  را به فرصتي استرات‍ژيك براي نظام اسلامي تبدیل کرده تا بتواند با آشنا ساختن جوانان با آرمانهاي انقلاب اسلامي ، تداوم انقلاب و دستيابي به افقهاي پيش روي آن را هموار سازد .
نقش انكار ‌ناپذير حركت راهيان نور در پيوند نسل جديد با نسل جنگ تحميلي و آشنايي جوانان با واژه‌هاي عشق، ايثار و از خودگذشتگي ضرورت استمرار برپايي اردوهاي راهيان نور در ايام مختلف سال رو طلب می کند که با هدف زنده نگه داشتن ياد و خاطره حماسه‌آفرينان هشت سال دفاع مقدس و پاسداشت ارزش‌هاي پاك اسلامي برگزار شود
اگر بخواهیم صحنه های به یاد ماندنی جنگ و دفاع مقدس برای تمام نسل ها ماندگار بماند باید آن رشادت ها ، شهادت ها و جانبازی ها را در قالب های مختلف هنری عرضه کنیم و در این بین ، رادیو بعنوان رسانه ای فراگیر می تواند نقش مهمی را ایفا نماید .
بی شک حضور در کاروان راهیان نور و بازدید از مناطق جنگی یکی از بهترین مکانهای برای تهیه یک برنامه مستند رادیویی است که می تواند جوانان را با بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی آشنا نماید و بندگان برگزیده ی خداوند را بعنوان الگویی مناسب برای نسل امروز معرفی نماید .
در این مستندها به موارد ذیل اشاره شده :
-روزشمار هفته دفاع مقدس، نقش مازندران در دفاع مقدس، سفرنامه ، روایت عاشقی و قدرشناسی مردم عزیز و گفتگو با زائران و بازدید کنندگان از مناطق عملیاتی غرب و جنوب و بررسی نقش تاثیرگزاری این حرکت مردمی در بین آحاد مردم بویژه نسل جوان ، استفاده از منابع بکر آرشیوی و گزارشهایی که در ایام جنگ از رزمندگان مازندرانی گرفته شده جهت تجدید خاطره، پاسخ به شبهات جنگ و صحب با کارشناسان خبره، کلام بزرگان، استفاده از سرودها ، افکت ها و نواهای ویژه دفاع مقدس بویژه نواهای بومی و محلی و ....

 

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده:رضا دلدار

نویسنده:رضا دلدار