سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

پلاک عاشقی - نمایش محتوای صدا

 

 

پلاک عاشقی

تهیه کننده : هنگامه داوودی 

گوینده : معصومه همتی 

صدابردار : شهرام حق شناس

 

پلاک عاشقی عنوان برنامه ای است به تهیه کنندگی هنگامه داوودی ویژه هفته دفاع مقدس هر روز ساعت 15 به مدت 60 دقیقه به صورت زنده از رادیومازندران پخش می شود .

سی و یکم شهریور هر سال یادآور آغاز تهاجم رژیم عراق  در سال 1359به خاک ایران اسلامی و آغازهشت سال دفاع مقدس می باشد . آزمونی بزرگ برای اثبات قدرت ایمان و حقانیت و پایداری ملت ایران در برابر رژیم متجاوز عراق.
روزهای حساس وسرنوشت سازی که سرشار است از حماسه آفرینی ها و سلحشوری های بهترین و دلاورترین فرزندان این آب و خاک . دفاع مقدس نام آشناترین واژه در تاریخ حماسه آفرینی های مردم  ایران است که خاطرات دلاوری های آن دوران را در خود به یادگار دارد .
گرامیداشت هفته دفاع مقدس که از سی و یکم شهریور تا ششم مهرماه هرسال برگزار می گردد تنها بهانه ایست برای یادآوری جانبازیها و رشادتهای شهدا ، ایثارگران ،آزادگان و مردم غیور ایران که در صحنه های دفاع از این  مرز و بوم حماسه آفریدند .
در بزرگداشت این روزهای خاطره انگیز رسانه فراگیر رادیو در کنار سایر رسانه های جمعی وظیفه دارد  که به نحو شایسته در قالب برنامه های ویژه رسالت فرهنگی خودرا ایفا نموده و به کمک کارشناسان حوزه دفاع مقدس و نهادهاو ارگانهایی چون ارتش ، سپاه ،بسیج و جهادسازندگی به بیان موضوعات فرهنگی و اجتماعی در این حوزه بپردازد و فرهنگ ایثار و مقاومت را در بین نسل حاضر ترویج و آن را زنده نگه دارد.
با توجه به اهمیت موضوع و انجام این رسالت مهم تهیه و ساخت ویژه برنامه زنده ی (هشت فصل عشق ) یا (هشت سال عاشقی ) به مدت چهل و پنج دقیقه برای پخش از رادیو مازندران در هفته دفاع مقدس با زبان فارسی – محلی تهیه و پخش می شود.

آیتمهای برنامه :

متن ، گزارش ، موسیقی ، دعوت از کارشناسان ، سینمای دفاع مقدس ، خاکریز خاطره ، معرفی کتاب و ... .

سال تولید: 1398


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو