سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

پزشک شما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

پزشک شما

تهیه کننده : سید جواد لواسانی

مجریان:دکتر غلامی ، دکترمبینا کریمی راد

تصویربرداران: فتاح رحیمی-مجتبی رفیقی-مجید مشایخی
کارگردان:حسین یوسفی
منشی صحنه:زهره صفرنژاد
صدابردار:نورالله طورسوادکوهی ، فرشید عنایتی

نورپرداز : مجتبی رفیقی

دستیار تهیه : حسن خاکی

تدوین: مهین فیروزجایی

پزشک شما عنوان برنامه ای است به تهیه کنندگی سید جواد لواسانی به صورت زنده به مدت 45 دقیقه از سیمای شبکه مازندران پخش می شود .

اهمیت سلامت به عنوان یک حق اساسی برای کسی پوشیده نیست. سلامت یک موضوع اجتماعی است و به عنوان یکی از پیش شرط های اصلی نظام های رفاه اجتماعی شناخته شده است . اهمیت به سلامت می تواند پایه ای برای مراقبت از خود و در نهایت دست یافتن به درجات مطلوبی از سلامت در افراد باشد.
مطابق مقدمه اساسنامه سازمان جهانی بهداشت 1946 " برخورداری از بالاترین حد استانداردهای منطقی و قابل حصول سلامت ، بدون در نظر گرفتن نژاد ، مذهب ، عقاید سیاسی و موقعیت اقتصادی و اجتماعی؛ حق مسلم هر انسانی است. "
سلامت تنها به موقعیت اقتصادی و اجتماعی افراد وابسته نیست . سلامت و هر آنچه که مرتبط با آن است، بازتابی از وضعیت فعلی جمعیتی خاص یا گروهی از مردم ، انعکاسی از موقعیت افراد و جوامع در بستر اجتماعی مربوطه ، روش نگاه به آنها توسط دولت  و همچنین انعکاسی از وجود یا فقدان بستری صحیح و قطعی برای سلامت است .
نوع برخورد هر فرد با سلامتش ، تا حد زیادی به میزان سواد بهداشتی وی بستگی دارد و افزایش سواد بهداشتی اقشار مختلف مردم نیازمند توسعه علمی و منطقی آموزش سلامت در کشور است . ارتقای سلامت ، در بر گیرنده سه فاکتور است : آموزش سلامت ، حفاظت از سلامت و پیشگیری از بیماری است که بدون برنامه ریزی موزون ، هماهنگ ، همزمان و برابر برای هر یک از این سه فاکتور نمی توان به ارتقای سلامت مردم امیدی داشت.
برنامه "پزشک شما" در راستای آموزش و پیشگیری و و افزایش سواد بهداشتی بینندگان، با دعوت از پزشکان متخصص و فوق تخصص و با ارتباطی که بینندگان از طریق پیامک و یا تماس تلفنی با مهمان برنامه دارند، به طور زنده و همزمان با شبکه شما بر روی آنتن می رود.
گزارش-مهمان برنامه-کارشناس تغذیه-کارشناس طب سنتی و ... از آیتمهای مفید و متنوع این برنامه پزشکی می باشد.

سال تولید: 1399