رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۸

پزشک شما - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

پزشک شما

تهیه کننده: دکتر لواسانی
مجری:دکتر غلامی
تصویربرداران: فتاح رحیمی-مجتبی رفیقی-مجید مشایخی
کارگردان:شهرام حبیب اللهی اقدم
منشی صحنه:زهره صفرنژاد
صدابردار:نورالله طورسوادکوهی

اهمیت سلامت به عنوان یک حق اساسی برای کسی پوشیده نیست. سلامت یک موضوع اجتماعی است و به عنوان یکی از پیش شرط های اصلی نظام های رفاه اجتماعی شناخته شده است . اهميت به سلامت مي تواند پايه اي براي مراقبت از خود و در نهايت دست يافتن به درجات مطلوبي از سلامت در افراد باشد.
مطابق مقدمه اساسنامه سازمان جهاني بهداشت 1946 " برخورداري از بالاترين حد استانداردهاي منطقي و قابل حصول سلامت ، بدون در نظر گرفتن نژاد ، مذهب ، عقايد سياسي و موقعيت اقتصادي و اجتماعي؛ حق مسلم هر انساني است. " 
سلامت تنها به موقعيت اقتصادي و اجتماعي افراد وابسته نيست . سلامت و هر آنچه كه مرتبط با آن است، بازتابي از وضعيت فعلي جمعيتي خاص يا گروهي از مردم ، انعكاسي از موقعيت افراد و جوامع در بستر اجتماعي مربوطه ، روش نگاه به آنها توسط دولت  و همچنين انعكاسي از وجود يا فقدان بستري صحيح و قطعي براي سلامت است .
نوع برخورد هر فرد با سلامتش ، تا حد زيادي به ميزان سواد بهداشتي وي بستگي دارد و افزايش سواد بهداشتي اقشار مختلف مردم نيازمند توسعه علمي و منطقي آموزش سلامت در كشور است . ارتقاي سلامت ، در بر گيرنده سه فاكتور است : آموزش سلامت ، حفاظت از سلامت و پيشگيري از بيماري است كه بدون برنامه ريزي موزون ، هماهنگ ، همزمان و برابر براي هر يك از اين سه فاكتور نمي توان به ارتقاي سلامت مردم اميدي داشت.
برنامه "پزشک شما" در راستای آموزش و پیشگیری و و افزايش سواد بهداشتي بینندگان، با دعوت از پزشکان متخصص و فوق تخصص و با ارتباطی که بینندگان از طریق پیامک و یا تماس تلفنی با مهمان برنامه دارند، به طور زنده و همزمان با شبکه شما بر روی آنتن می رود.
گزارش-مهمان برنامه-کارشناس تغذیه-کارشناس طب سنتی و ... از آیتمهای مفید و متنوع این برنامه پزشکی می باشد.

 

سال تولید: 1398