سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پزشکان ، مراکز درمانی مازندران بیش از 500 میلیون ریال جریمه شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

پزشکان ، مراکز درمانی مازندران بیش از 500 میلیون ریال جریمه شدند

' مهدی عباسی' روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: 233 فقره پرونده پزشکان، بیمارستان ها، مراکز درمانی ، بهداشتی و عرضه کنندگان کالای بهداشتی ، آرایشی از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به شعب بهداشتی تعزیرات حکومتی ارسال شد که با مختومه شدن 226 فقره پرونده میزان جریمه آنها مشخص و دریافت شد.

وی همچنین ادامه داد : دریافت وجه اضافی ، نداشتن پروانه فعالیت و فاقد صلاحیت بودن از موارد تخلف این افراد و مجموعه ها بود .

مدیر کل تعزیرات حکومتی مازندران گفت: همچنین کالا و وسایل برخی از این واحدها به نفع دولت نیز ضبط شد .

وی با اشاره به مقابله با زیر میزی پزشکان بعنوان اصلی ترین فعالیت مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت ، اعلام کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی مازندران به گزارش های دریافتی مبنی بر دریافت غیر متعارف بصورت جدی برخورد خواهد کرد .

عباسی تاکید کرد: برای مقابله با پدیده ناپسند و غیر دینی زیر میزی پزشکان تعارفی نداریم و براساس قانون برخورد های اعمال می شود .

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران ادامه داد : در صورت دریافت گزارش از مراجع ذی صلاح دانشگاه علوم پزشکی استان با متخلان دراین زمینه به شدت برخورد می شود .

پیش از این نیز رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از مردم خواست تا موارد دریافت زیر میزی پزشکان را با شماره تلفن 1490 و 1590 اطلاع دهند تا پیگیری های لازم صورت بگیرد .

اجرای طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت امسال در کشور آغاز شد و در چارچوب آن بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی تنها 10 درصد هزینه ها را پرداخت می کنند.

{jcomments off}