جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

پروژه گازرسانی به کجور امسال کلنگ‌زنی می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پروژه گازرسانی به کجور امسال کلنگ‌زنی می‌شود

پروژه گازرسانی به کجور امسال کلنگ‌زنی می‌شود


نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: شخص رئیس جمهور به همراه وزیر نفت در مکاتبه‌ای نسبت به کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به بخش کجور تاکید کردند و کلنگ این پروژه امسال به زمین زده می‌شود.

پروژه گازرسانی به کجور امسال کلنگ‌زنی می‌شود

قاسم احمدی‌لاشکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نوشهر با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های آموزشی و دانشگاهی در شهرستان نوشهر، اظهار کرد: راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان، دانشکده میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نوشهر به عنوان تنها دانشکده دولتی در غرب مازندران، کلنگ‌زنی بنای دانشگاه پیام‌نور، تقویت دانشگاه‌های آزاد نوشهر و چالوس و غیرانتفاعی از جمله اقداماتی بود که در چند سال گذشته انجام شد و توفیقاتی بسیار خوبی حاصل شد و در حال حاضر در راستای تداوم این برنامه‌ها احداث و راه‌اندازی آموزشکده فنی‌ و حرفه‌ای نوشهر در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: برای ساختمان نیمه‌کاره آموزشکده فنی‌ و حرفه‌ای نوشهر، اعتبارات لازم و خوبی برای آن در نظر گرفته شد و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شد و امیدواریم تا پایان امسال در این مجموعه نیز دانشجو پذیرش کنیم.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس به پروژه گازرسانی کجور اشاره کرد و گفت: آبادانی بخش کجور منوط به ایجاد زیرساخت‌های اصلی و مورد نیاز در این منطقه است که یکی از آن زیرساخت‌ها بحث گازرسانی است و در این باره مکاتبات و نشست‌های اثرگذار انجام شد.

وی ادامه داد: شخص رئیس جمهور به همراه وزیر نفت و مدیرعامل شرکت گاز کشور در مکاتبه‌ای نسبت به کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به بخش کجور تاکید کردند و بر این اساس کلنگ پروژه گازرسانی به بخش کجور امسال به زمین زده می‌شود.

احمدی‌لاشکی با اشاره به اینکه در ابتدای امر مقرر شده بود تا مسیر لوله‌گذاری از منطقه «پی‌کلا» و «نهرودبار» انجام شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از هزار و 700 کیلومتر مربع مساحت شهرستان نوشهر را بخش کجور تشکیل می‌دهد و روستاهای این منطقه نیز از پراکندگی زیادی برخوردار هستند، این موضوع سبب طولانی شدن گازرسانی به کجور می‌شود.

وی گفت: با عملیاتی شدن پروژه گازرسانی به کجور و بهره‌برداری از آن، خطراتی مانند آسیب به جنگل‌ها از بین می‌رود و از نظر درآمدی نیز فضای بسیار خوبی برای مردم منطقه و معکوس شدن روند مهاجرت ایجاد می‌شود.

احمدی‌لاشکی همچنین به دیدار با وزیر ورزش اشاره کرد و با بیان اینکه دیدار با وزیر ورزش و جوانان کشور و معاون وی که در محل دفتر وزیر ورزش انجام شد، بسیار مثمرثمر بود، گفت: بحث نخست ما درباره دو استادیوم پنج هزار نفری چالوس و نوشهر بود که از محل سفر مقام معظم رهبری در گذشته داشتیم و اعتباراتی وجود داشت که باید جذب می‌شد که این اتفاق نیفتاد و وضعیت زمین استادیوم ورزشی نوشهر و چالوس مبهم است و مسئولان استانی و شهرستانی موفق به تأمین زمین با استانداردهای لازم نشدند.

وی با عنوان اینکه در گفت‌وگو با وزیر ورزش مقرر شد تا در اسرع وقت نسبت به تأمین زمین در چالوس و نوشهر اقدام شود، افزود: با توجه به اینکه احتمال دارد اعتبارات مربوطه قابل جذب نباشد، به‌همین منظور هماهنگی‌های لازم شد تا این اعتبارات به شکلی دیگر مانند احداث یک سالن مجهز و مدرن در قبال اینکه اگر زمین چمنی وجود ندارد، هزینه شود و یا اینکه این پول در زمین‌های ورزشی نوشهر یا مزگاء مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت استادیوم پنج هزار نفری چالوس تصریح کرد: اقداماتی که در این استادیوم انجام شد از پیشرفت فیزیکی 5 تا 10 درصدی هم برخوردار بود اما پیمانکار توانایی لازم را نداشت و به همین علت به استناد ماده 48، این پیمانکار خلع ید شد و پیمانکار جدید طبق قانون این پروژه را در دست گرفت و امیدوار هستیم با توجه به اعتبارات خوبی که این پروژه دارد در اسرع وقت تکمیل و به سرانجام برسد.

احمدی لاشکی در ادامه با اشاره به اینکه بخش کجور و مرزن آباد از داشتن دستگاه مدیریتی ورزش محروم هستند، بیان کرد: با وزیر ورزش و جوانان درباره صدور مجوز احداث نمایندگی ادارات ورزش و جوانان در مرزن‌آباد و کجور صحبت کردیم که در این‌باره وزیر ورزش دستور لازم را صادر کرد و امیدوار هستیم در اسرع وقت عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در زمینه پکیج‌های ورزشی به‌منظور کمک به هیئت‌ها نیز دستورات لازم از سوی وزیر ورزش صادر شد و اقدامات بعدی در این بخش انجام می‌شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس در پایان درباره آخرین وضعیت تونل شهری در کمربندی چالوس به نوشهر گفت: مشکل عمده ترافیکی در چالوس مربوط به ایام نوروز بود و با وجود تلاش‌های زیادی که شد اما روند تکمیلی این تونل به‌طور 100درصدی انجام نشد ولی برای آنکه از بار ترافیکی سنگین چالوس در ایام نوروز کاسته شود، اقدام به بازگشایی موقت آن شد که البته بسیار اثربخش بود و باعث رضایت‎مندی همه مردم و شهروندان شد و در حال حاضر نیز بخشی از کار تکمیلی آن باقی مانده است که با قوت و قدرت در حال انجام است و در آینده‌ای نه‌چندان‌دور به بهره‌برداری کامل می‌رسد.