جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

پروژه های عمرانی بقاع متبرکه مازندران 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه های عمرانی بقاع متبرکه مازندران 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

به گزارش خبرنگار مهر،حجت الاسلام ستار علیزاده دیروز در بازدید 70 تن از علمای یمن از امامزاده ناصرالحق شهرستان آمل، یکی از برنامه های سازمان اوقاف را اجرای طرح جامعه در بقاع متبرکه اعلام و عنوان کرد:در استان مازندران 190 پروژه عمرانی در بقاع متبرکه وجود دارد که پیشرفت فیزیکی این پروژها تاکنون 60 درصد بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان داشت:هزینه این پروژه ها از منابع مردمی و خیرین تامین می شود و تا امروز نیز خیرین برای این 190 پروژه به نحو احسن پای کار بوده اند.

حجت السلام ستار علیزاده با اشاره به اهمیت صدور سند برای بقاع متبرکه استان مازندران،اظهار داشت: یکی از مهمترین دستورات رئیس سازمان اوقاف صدور سند مالکیت برای بقاع متبرکه است که در سال 93 بایستی هزارو200سند مالکیت اخذ شود که تاکنون بیش از 100 سند مالکیت اخذ شده است.

علیزاده افزود: باید اداره کل اوقاف مازندران تمامی امام زادگانی که گمنام هستند و مردم با آن ها آشنایی ندارند را به نحو احسن به مردم استان معرفی کنند.

مرتضی المحطوری یکی از علمای یمن هم در این بازدید بیان داشت:رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای بهترین هدیه را به علما و مجتهدین یمنی داده اند و این بقعه متبرکه را بهسازی کردند.

وی گفت:همان طور که امام رضا (ع)برای مردم ایران مهم و با عظمت است این بقعه نیز برای مردم یمن بسیار حائز اهمیت بوده و اگر مردم یمن متوجه شوند که این بقعه متبرکه بازسازی شده است به جرات می گویم حاضر هستند پا برهنه برای زیارت به اینجا بیایند.

این عالم یمنی با اعلام رضایت از اینکه این بقعه بازسازی شده است؛اذعان داشت:امیدواریم فضای این بقعه افزایش یابد تا یمنی ها بتوانند برای زیارت این امام زاده عزیز همیشه به این زیارتگاه بیایند و انتظار مجتهدین و علما یمن این است که مابقی بقاع متبرکه نیز بازسازی شود تا این عالمان بتوانند به زیازت امام زادگان بروند.

به گزارش مهر، ناصرالحق، ابومحمد حسن اطروش مشهور به ناصر کبیر از فقها، متکلم، علما، حاکم و شعرای توانمند در قرن سوم ه. ق است. شیخ طوسی او را در شمار اصحاب امام هادی آورده‌است. حاکم طبرستان بود و از این رو که بر اثر اصابت شمشیری توسط رافع بن هرثمه در نبردگاه کر شده بود به اطروش خوانده می‌شد. همچنین جد مادری شریف رضی و شریف مرتضی است و مادرش ام ولد و مملوکه خراسانیه بود. از وی به عنوان نخستین مروج اسلام در سرزمین‌های شمالی و ایران نام برده می‌شود. ناصر کبیر بر امرای سامانی طبرستان خروج کرد و پس از پیروزی بر آنان پایگاه علویان را رونق بخشید. وی تا هنگام مرگ بر گیلان، طبرستان و قسمتی از گرگان حکومت داشت.

{jcomments off}