جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی ساری 400 میلیارد تومان هزینه دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی ساری 400 میلیارد تومان هزینه دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی اکبر ذلیکانی یکشنبه‌شب در جلسه علنی شب شورای شهر ساری، اظهار داشت: شهرداری ساری نباید پروژه جدید تعریف کند.

وی بیان داشت: به جای اینکه پروژه جدیدی را در دست اقدام داشته باشیم باید پروژه‌های نیمه‌کاره را به بهره‌برداری برسانیم.

ذلیکانی با بیان اینکه این مسئله از الزامات بخشنامه‌ای است، افزود: در قالب بخشنامه بودجه‌ای به شهرداری‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

عضو شورای شهر ساری با اشاره به اینکه بعضی پروژه‌ها مثل پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی باید در اولویت قرار گیرند، گفت: این پروژه با وجود اینکه 400 میلیارد تومان هزینه دارد و اجرای کامل آن، نیازمند 10 سال زمان است اما باید در اولویت کاری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اجرای ممیزی از راه‌های کسب درآمد پایدار و از الزامات است، گفت: ممیزی هیچ‌وقت در شهرداری ساری به صورت کامل انجام نشد.

ذلیکانی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها اگر بخشی از کارها را برون‌سپاری کنند منفعتی دوطرفه برای شهرداری‌ها و مردم دارد.

وی با بیان اینکه این کار به‌ویژه باید در حوزه وصول عوارض انجام شود، یادآور شد: این کار از عهده شهرداری برنمی‌آید.

ذلیکانی ادامه داد: واگذاری این حوزه به بخش خصوصی، می‌تواند جلوی انحراف را بگیرد.

وی با تاکید بر ضرورت کاهش وابستگی سازمان‌های تابعه شهرداری به منابع شهرداری، تصریح کرد: در بودجه امسال شهرداری هم 20 درصد از وابستگی سازمان‌های تابعه شهرداری به بودجه شهرداری کاهش می‌یابد.

ذلیکانی با اشاره به اینکه کسی نمی‌خواهد در برابر ساماندهی مناطق حاشیه شهر، مقاومت کند، گفت: شکاف مناطق مختلف ساری باید پر شود.

عضو شورای شهر ساری خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته هم ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی انجام شد.

وی با بیان اینکه در شهرداری ساری واحد اجرای ضوابط بهداشت و ایمنی محیط زیست باید راه‌اندازی شود، اظهار داشت: بسیاری از پیمانکاران ما این ضوابط را رعایت نمی‌کنند و در روند اجرای کار، تمهیدات لازم ندارند.