جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

پروژه تصفیه خانه رامسر 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه تصفیه خانه رامسر 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران محمدتقی حسین‌زاده اظهار داشت: تصفیه خانه آب شرب رامسر پس از واگذاری به شرکت آب و فاضلاب مازندران در مدت 9 روز به بهره‌برداری رسید و با افزایش تأمین آب آشامیدنی به میزان 130 لیتر در ثانیه  مردم و مسافران در ایام نوروز بدون دغدغه آب مورد نیاز را مصرف کردند.

وی با اعلام اینکه از سوی وزارت نیرو تصفیه خانه آب شرب رامسر از آب منطقه‌ای مازندران به شرکت آب و فاضلاب استان تحویل شد، گفت: با تشکیل کمیته فنی برای آماده سازی کل پروژه اقدامات اساسی انجام شد.

حسین‌زاده با بیان اینکه پروژه تصفیه خانه رامسر در 20 اسفند سال گذشته در اختیار این سازمان قرار گرفت و در عرض9 روز و در روزهای پایانی سال آماده بهره‌برداری شد، گفت: مردم رامسر نگران کمبود آب شرب نباشند.

وی به اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی این پروژه در این شهر اشاره کرد و گفت: رفع نشتی فیلتر شنی، رفع نقص تجهیزات الکترو موتور حوضچه ته نشینی، راه اندازی سیستم تزریق مواد شیمیایی، تعیین برنامه شست‌وشو  و اصلاح خروجی آب بک‌واش از اقداماتی بود که برای راه‌اندازی این تصفیه خانه انجام شد.

حسین‌زاده ادامه داد: راه‌اندازی پمپ‌های اصلی سیستم، حمل، نصب و راه‌اندازی دیزل ژنراتور برای برق اضطراری و راه‌اندازی تجهیزات الکتروموتور حوضچه اختلاط آرام و سریع از دیگر اقدامات انجام شده برای بهره‌برداری این پروژه توسط آبفا شهری انجام شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران اضافه کرد: فعالیت‌های فنی تکمیلی، عملیات حصارکشی و اصلاح مسیر دسترسی و آسفالت، اصلاح و تکمیل تیرهای برق محوطه و نیز محوطه‌سازی و تکمیل ساختمان‌های اداری و آزمایشگاه در نیز دستور کار قرار گرفت.

حسین‌زاده در ادامه با بیان اینکه با بهره‌برداری از این تصفیه‌خانه  130 لیتر در ثانیه به ظرفیت آب شرب رامسر افزوده شد، گفت: برای تکمیل پروژه نیاز به 100 میلیارد ریال اعتبار داریم تا این پروژه به بهره‌برداری کامل برسد.