سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

پروژه بندر بابلسر تا پایان سال عملیاتی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه بندر بابلسر تا پایان سال عملیاتی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس در آمل، ربیع فلاح جلودار صبح امروز در جمع بازاریان این شهرستان به مناسبت بزرگداشت روز اصناف اظهار داشت: بازار قلب تپنده شریان اقتصادی کشور است.

وی تصریح کرد: اصناف و بازاریان بازوان قدرتمند دولت برای رسیدن به اهداف اقتصادی و تولید محسوب می‌شوند.

استاندار مازندران نقش اصناف را در طول تاریخ شکل‌گیری انقلاب و بعد آن عمده دانست و گفت: نقش‌آفرینی اصناف به گونه‌ای مهم بوده که امام راحل از آن به عنوان بازوان ستبر انقلاب اسلامی نام می‌بردند.

فلاح جلودار با اعلام اینکه مازندران از استان‌های برتر کشور در زمینه منابع اقتصادی، وجود سواحل، دریا، جنگل، جلگه و منابع طبیعی است، افزود: مردم سختکوش این استان نیز در کار و تولید زبانزد دیگر استان‌ها هستند.

وی با تاکید بر اینکه دریای خزر بیش از یک میلیون تن استعداد آبزی‌پروری دارد، تصریح کرد: باید با رویکرد جدید به دریا نگریست.

این مسئول با اعلام اینکه مازندران به عنوان یکی از دارندگان منبع عظیم انرژی نفتی و گازی باید در راس کشور باشد ولی کشور کوچکی همانند قطر در این بین پیشتاز است، گفت: به اندازه انگشتان دست موقعیت استفاده از سواحل را نداریم.

فلاح با اشاره به اینکه چهار بندر بزرگ و استراتژیک هم‌اکنون در مازندران در حال فعالیت هستند و بندر بابلسر نیز تا پایان سال عملیاتی می‌شود، ابراز داشت: باید در همه سواحل دریا با بررسی‌های کارشناسانه اسکله‌های بزرگ ایجاد شود اگرچه بیش از 10 سرمایه‌گذار خواستار فعالیت در این زمینه هستند.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید زمینه خدمات گردشگری در دریا به عنوان یکی از فعالیت‌های گردشگری شکل گیرد، گفت: در زمینه کشاورزی نیز باید 200 تا 250 درصد فعالیت فعلی روزانه فعالیت داشته باشیم و بهره‌وری باغداران ما باید بیش از میزان معمول باشد.

فلاح با اعلام اینکه نباید زمان را از دست بدهیم، یادآور شد: آب یکی از محورهای توسعه مازندران است و میزان بارندگی حدود 800 میلیمتری این استان باید مدیریت شود نه اینکه با کمبود باران خشکسالی حاکم شده و با ریزش آن سیل بزرگی را شاهد باشیم.

این مسئول اضافه کرد: حق و جایگاه صنوف در مازندران به هیچ وجه دیده نشده است هرچند 40 درصد GMP استان از آن اصناف است.

وی مازندران را استان سیاست‌زده‌ای دانست که بعد از انقلاب تاکنون درگیر این روند بوده است، گفت: ما آمده‌ایم تا استان را از این وضع نجات دهیم.

فلاح جلودار خواستار دریافت پروانه کسب توسط اصناف فاقد آن شد و خاطرنشان کرد: 20 درصد از واحدهای صنفی مازندران بدون پروانه مشغول به کار هستند.

وی با اعلام اینکه باید فاصله بین واحدهای صنفی جدی گرفته شود، تصریح کرد: مهم‌ترین بخش امور اقتصادی استان از آن اصناف است.

استاندار مازندران ابراز امیدواری کرد: امسال بتوانیم با کمک همه مسئولان و مردم به رشد اقتصادی دو درصد در سطح استان رسیده و از رقم منفی دریابیم.